Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

REFAKATÇİ MİSAFİRHANESİ AÇILDI.

Çorum Belediyesi Refakatçi Misafirhanesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında bulunan eski asfalt şantiyesi yerinde bulunan bina, tadilatla misafirhane haline getirildi. Bugün de açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, başkan yardımcıları ile belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çorum’un sahabeler şehri, barış, kardeşliğin merkezi bir şehir olduğunu anlatarak, Çorum Belediyesi olarak da böyle bir şehirde ihtiyacı olana, ihtiyacı ne ise yerine getirmek zorunda olduklarını düşünerek böyle bir tesisi açmaya karar verdiklerini ifade etti.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sadece Çorum’a ve ilçelerine değil, bölgeye hizmet eden bir hastane olduğuna dikkat çeken Başkan Aşgın, hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarının hastaneye geldiklerinde bazen 1-2 gün Çorum’da kalmak zorunda olduklarını söyleyerek, “İnsanlarımız uzak yerlerden geliyorlar, maddi durumu iyi olan var, olmayan var. Otel’de kalabilecekler olduğu gibi, kalamayacaklar da var. O’nun için biz kimsesizlerin kimi olma düsturu ile hareket eden Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak kimsesizlerin kimi olmanın gayreti içerisinde oluyoruz. Çorum’da da bu tesisler birlikte artık kimse kimsesizim demeyecek. Refakatçi Misafirhanemiz onlara hizmet edecek” dedi.

Tesis hakkında da bilgiler veren Başkan Aşgın, Çorum Belediyesi’ne ait olan tesisin daha önce yıllarca Çorumspor ve Belediyespor sporcularına hizmet verdiğini anlatarak, binada ciddi bir güçlendirme yaptıklarını vurguladı. 2 bin 500 metrekarelik açık alanın içerisinde 675 metrekare kapalı alanla güzel bir tesisin insanların hizmetine kazandırıldığını ifade eden Başkan Aşgın, tesisin içerisinde 16 tane odanın bulunduğunu açıkladı.

Aşgın, konuşmasının ardından da Refakatçi Misafirhanesi’ni gezdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın