Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Lider ülke olmanın en önemli adımı ekonomik kalkınma ve gelişmedir.

AK Parti çorum il Başkanlığı tarafından kadın girişimciliği Türkiye Grameen MikroFinans tanıtım programı gerçekleştirildi.
Turgut Özal İş Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti çorum il Başkanı Yusuf Ahlatcı, Çorum il Genel Meclis Başkanı Osman Günay, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Erkan Akar AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve kadınlar katıldı.


AK Parti Çorum il Başkanı Yusuf Ahlatçı, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu lider ülke olma hedefinin en önemli adımı ekonomik kalkınma ve gelişmedir. Bunun da en temel yolu tüketen değil üreten bir toplum olmak ve ülke menfaatleri için hiç durmaksızın çalışmak olmalıdır.
Ülkemiz nüfusun % 49,98’ini oluşturan kadınlarımızın büyük bir kısmı özellikle şehir ortamında becerilerini ekonomik katma değer haline dönüştürememektedir İlimiz genelinde de 271 bin kadın nüfusumuz bulunmaktadır ve durum ülkemizle paralellik arz etmektedir.
Bir işletme fikri olan kadınlara yönelik mikro krediler vermek amacıyla ülkemiz genelinde faaliyet gösteren kar amacı gözetmeyen bazı kuruluşlar mevcuttur. Bu kuruluşlar özellikle kadınlara küçük çaplı finansman desteği sağlayarak kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmaktadır.
Ahlatcı, Ak Parti 22. Dönem Diyarbakır Milletvekilimiz Prof. Dr. Aziz Akgül’ün başkanlığını yapmakta olduğu Türkiye İsrafı Önleme Vakfına bağlı bir İktisadi İşletme olan Türkiye Grameen MikroFinans Programı ile İl Başkanlığımız ve İl Kadın Kolları Başkanlığımızın ortaklaşa düzenlediği bir program ile MikroFinans Kavramını tanıtmak, kadın girişimci adaylarını bu anlamda bilgilendirmek amacındayız.
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan kadının iş gücüne katılım rakamlarının kendilerini fazla memnun etmediğini söyledi.

 
Ahlatçı, AK Parti iktidarı döneminde 18 yılda elde ettiği kazanımları hanımlar için bir milat olduğunu ifade etti.
Çorum il genel meclisi başkanı Osman Günay toplantının hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere Grameen MikroFinans  kredi kullanarak kendi işyerini açan Berna Akıncı ve Ayla Karabacak kendi hikayelerini kadınlarla paylaştı.
Türkiye Grameen MikroFinans  programı Samsun Bölge Müdürü Yasin Kandemir ve Çorum Türkiye grameen mikrofinans programı şube yöneticisi Dilek Görkem Günlü Türkiye grameen mikrofinans programı ile ilgili verileri paylaştı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın