Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Bakandan mujdeler var.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni şehir stadı ve spor salonunu devralacaklarını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çorum Belediyesi’nin yapımını tamamladığı yeni şehir stadı ve inşaatı devam eden spor salonunu inceledi. Bakan Kasapoğlu, hem şehir stadı hem de inşaatı devam eden yeni spor salonunun bakanlık olarak devralarak işletmeye açacaklarını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu’nun Çorum ziyaretlerine Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat, bazı daire müdürleri ile bakanlık bürokratları katıldı.

Bakan Kasapoğlu, yeni şehir stadında yaptığı konuşmada, “Bakanlığımızın kurumsal toplantısı için Çorum’u seçtik. Çok verimli toplantı gerçekleşti. Valimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanımızla Çorum’da gençliğ ve spora dair konuları görüştük.. Arazide bizzat konuları yerinde görüp çalışmaları denetleme kararı aldık.” Dedi.

Bakan Kasapoğlu, şehir stadının devri konusunda bir soru üzerine şöyle devam etti; “Özellikle yeni stada geldik, spor salonunu da göreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları oldu geçtiğimiz hafta. İnşallah Bakanlık olarak yeni stadı devralacağız. Bakanlık olarak  stadı devralacağız. İşletmesini, ulusal müsabakalarda verimli kullanılmasını ve yaşayarn bir stadyum olmasını sağlayacağız. Çok güzel bir stad olmuş. Bakanlık ve yerel yönetimle işbirliği yaparak stadımızı yoğun bir programla kullanacağız. Çorum her zaman gündemimizde. Spor salonunu yine bakanlık olarak devralacağız. İnşaatın kalan kısmını bakanlık olarak tamamlayacağız. Bir müjdemiz de havuzun inşaatını başladık. İki üç ayda tamamlayıp Çorum halkını suyla buluşturacağız.”

REKTÖRÜ ZİYARET ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şehir stadı ve spor salonu inşaatını incelemesinin ardından Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Kaynak: habercim19.com

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın