Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

İskilip’te Cumhuriyet Bayramı Birlikte Kutlandı

İskilip’te cumhuriyetin 96. Yılı kutlamaları 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 13:00’da kaymakamlık önünde Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. İlk önce Kaymakamlık çelengi ve Garnizon Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenkleri sırasıyla Atatürk anıtına konuldu.

İskilip Şehit Mikail Kaya Stadyumunun tadilatta olduğundan İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleşen ve ilçe merkezi tüm ilk, orta ve liselerinin katıldığı bayram kutlaması İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlüğü koordinesinde farklı okulların birlikte katılım sağlayarak hazırlanan programla gerçekleştirildi.  Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

İskilip halkının yoğun ilgi gösterdiği Cumhuriyet bayramı kutlama programına ilçenin üst düzey protokolü yanında tüm okulların öğretmen ve idarecileri ile genç yaşlı İskilip halkı birlik ve beraberlik zinciri oluşturdu.

Cumhuriyet Bayramı kutlama programına İskilip kaymakamı Muharrem Eligül, garnizon Komutanı Jan. Per. Astğ Fatih Cura ve belediye başkanı Ali Sülük, Hitit Üniv. İskilip M.Y.O. Müdürü Prof Dr Muammer Cengil, İskilip Emniyet Müdürü Erol Karasu, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu,  ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda İskilip halkı katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından İskilip kaymakamı Muharrem Eligül, garnizon Komutanı Jan. Per. Astğ Fatih Cura ve belediye başkanı Ali Sülük okul öğrenci ve öğretmenler ile vatandaşların bayramlarını kutladılar.

kaymakam Muharrem Eligül günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Kaymakam Eligül konuşmalarında “Bizler bu Cumhuriyeti binlerce şehit vererek Büyük Atatürk’ün öncülüğünde silah arkadaşları ve Türk Milletiyle beraber büyük bir mücadele sonucu kazandık. Birlik ve beraberlik içerisinde hala mücadelemizi sürdürüyoruz. Bizler bir ve beraber oldukça Cumhuriyetimiz yüzyıllarca devam edecektir. Üzerinde yaşadığımız coğrafya tarihin her döneminde cazibe merkezi olmuştur. Bu coğrafyada var olabilmenin, güçlü kalmanın yegane yolu birlik ve beraberlik içinde olmamıza bağlıdır.” dedi.

İskilip Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul ve lise öğrencilerinin ayrı ayrı hazırladıkları oratoryolar, yarışmalarda derece elde eden şiirler,  İskilip temel eğitim okullarında öğrenci olup aynı zamanda İskilip güreş eğitim merkezi güreşçilerinin gösterileri, Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi kız folklor ekibi gösterileri, Akşemseddin Anadolu Lisesi bando takımı tarafından seslendirilen türküler izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı.

İlçe geneli ilkokul, ortaokul ve liseler arası düzenlenen Cumhuriyet Bayramı konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin dağıtıldığı bayram programı okulların Akşemseddin Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde resmi geçit töreniyle sona erdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın