Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Çorum’da meydana gelen asayiş olayları

T.C. ÇORUM VALİLİĞİ İl Emniyet Müdürlüğü BASIN BÜLTENİ

14.11.2019 günü saat:24.00’ den 17.11.2019 günü saat:24.00’ e kadar meydana gelen olaylar aşağıya çıkartılmıştır.

01 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Yavruturna Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 14.11.2019 günü saat:14.45 sıraları
Müşteki : H.Y.
Şüpheli : A.N.E.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli sevk ve idaresindeki aracı ile çarptığı müştekinin yaralandığı, müştekinin davacı olduğu belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

02 Suçun Türü : DİĞER KAZALAR
Suçun Yeri : Bahçelievler Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 15.11.2019 günü saat:18.45 sıraları
Mağdur : M.S.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun oturduğu duvarın üzerinden dengesini kaybedip düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, olayla ilgili kimseden davacı olmadığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

03 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Üçtutlar Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 15.11.2019 günü saat:12.30 sıraları
Mağdur : B.Ç.
Müşteki : A.K.
Şüpheli/Müşteki : Y.Ç.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdur sevk ve idaresindeki elektrikli bisiklet ile şüpheli/müşteki sevk ve idaresindeki aracın çarpışmaları sonucu mağdurun yaralandığı, tedavisinin devam etmesinden dolayı Dr. Raporu ve ifadesinin alınamadığı, müştekinin davacı olmadığı belirtilmiş, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.

04 Suçun Türü : TAKSİRLE YARALAMA
Suçun Yeri : Ulukavak Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 15.11.2019 günü saat:21.00 sıraları
Müşteki : M.K.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde alkollü olan müştekinin yürüdüğü esnada ayağının takılıp düşmesi sonucu yaraladığı, olayla ilgili kimseden davacı olmadığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

05 Suçun Türü : TAKSİRLE YARALAMA
Suçun Yeri : Bahçelievler Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 14.11.2019 günü saat:11.00 sıraları
Mağdur : M.B.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun okul bahçesinde oturduğu sırada kafasını masaya çarpması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, kimseden davacı olmadığı alınan ifadesinden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

06 Suçun Türü : İŞ KAZASI
Suçun Yeri : Mimarsinan Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 16.11.2019 günü saat:11.45 sıraları
Mağdur : R.Ş,
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun çalışmış olduğu işyerinde elindeki ağaç parçasının kafasına çarpması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, kimseden davacı olmadığı alınan ifadesinden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

07 Suçun Türü : TAKSİRLE YARALAMA
Suçun Yeri : Mimarsinan Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 16.11.2019 günü saat:13.58 sıraları
Mağdur : Ü.M.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun taksirle hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanması sonucu hastaneye intikal ettirildiği, tedavisinin devam etmesinden dolayı ifadesinin alınamadığı belirtilmiş, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

08 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Buharaevler Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 14.11.2019 günü saat:22.15 sıraları
Mağdur : A.K.
Şüpheli/Müşteki : A.D.K.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli/müşteki sevk ve idaresindeki motosiklet ile yaya olan mağdura çarpması sonucu mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı belirtilmiş, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

09 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Ulukavak Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 16.11.2019 günü saat:17.00 sıraları
Müşteki/Şüpheli : M.B.
Şüpheli/Müşteki : A.S.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde müşteki/şüpheli sevk ve idaresindeki araç ile şüpheli/müşteki sevk ve idaresindeki motosikletin çarpışmaları sonucu tarafların hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, tarafların davacı olmadıkları alınan ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

10 Suçun Türü : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Suçun Yeri : Yenihayat Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 16.11.2019 günü saat:03.55 sıraları
Şüpheli : B.G.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde uygulama noktasında görevlilerimiz tarafından durdurulan araç sürücüsü şüphelinin 1,62 promil alkollü olduğu tespit edilmiş olup talimat gereği hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

11 Suçun Türü : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Suçun Yeri : Güney Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 16.11.2019 günü saat:19.00 sıraları
Şüpheli : Ö.K.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde ekiplerimiz tarafından durdurulan araç sürücüsü şüphelinin 1,03 promil alkollü olduğu tespit edilmiş olup talimat gereği hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ÇORUM İL JANDARMA KOMUTANLIĞI GÜNLÜK ASAYİŞ RAPORU (15-17 KASIM 2019)
(1) MERKEZ İLÇE’DE DİĞER KAZALAR
14 Kasım 2019 günü saat 21.00 sıralarında Ovasaray köyünde M.Ö. (1967-E) kendisine ait tarlada çalıştığı esnada traktörün arkasında takılı bulunan ve tarla sürmek için kullandığı aletin kayması sonucu ayağından hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Şahıs kendi imkânları ile geldiği Çorum eğitim ve Araştırma hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir.
(2) MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
15 Kasım 2019 günü saat 12.20 sıralarında Paşaköy köyü mevkiinde faaliyet gösteren isimli işyerinde işçi olarak çalışan A.B. (1974-E) iş yerinde çalıştığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonuç sağ elini makine çarkına sıkıştırarak hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Şahıs kendi imkânları ile geldiği Çorum eğitim ve Araştırma hastanesinde yapılan tedavisjnjn ardından taburcu edilmiştir.
(3) MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
15 Kasım 2019 günü saat: 16.00 sıralarında Organize Sanayi Bölgesinde bulunan .
yerinde işçi olarak çalışan H.G. (1997-E) iş yerinde çalıştığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu sol kolunu rafa sıkıştırarak hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı şahıs Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edilmiştir.
(5) SUNGURLU’DA ZEHİRLENME
16 Kasım 2019 günü saat: 16.30 sıralarında Ayağıbüyük köyünde ikamet eden R.K.(1929-K) isimli şahıs evde bulunan sobasını ısınmak için yaktığı sırada sobadan çıkan duman nedeniyle hayati tehlikesi olmayacak şekilde zehirlenmiştir. Zehirlenen şahıs yakınları tarafından Sungurlu Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.
(6) MERKEZ İLÇEDE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA (J.Trf.Big.) (3 Yara”)
15 Kasım 2019 günü saat: 14.50 sıralarında Sarpunkavak köyü mevkiinde, Z.Ö.(1974-E) yönetimindeki . plakalı araç ile Osmancık ilçesi istikametinden Kargı ilçesi istikametine doğru seyir halinde iken belirtilen mevkiye geldiği esnada yola aniden çıkan S.K. (1950-E) yönetimindeki plakalı traktöre çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada her iki sürücü ile araçta yolcu olarak bulunan A.ö. (1982-E) hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmışlardır. Yaralı şahıslar sevk edildiği Osmancık Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır.
(7) MERKEZ İLÇEDE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA (J.Trf.Blg.) (1 Yaralı)
15 Kasım 2019 günü saat: 18.30 sıralarında Çorum-Osmancık karayolu Osmaniye köyü mevkiinde i.F. (1975-E) isimli şahıs yönetimindeki plakalı araç Laçin ilçesi istikametinden Çorum ili istikametine seyir halinde iken karşı yönden gelmekte olan O.B.(1961-E) isimli şahıs yönetimindeki plakalı araç ile hatalı nedeniyle çarpışmaları sonucu kaza meydana gelmiştir. Kaza neticesinde; plakalı araçta yolcu olarak bulunan E.B.(2001-E) isimli şahıs hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı sevk edildiği Çorum Erol OLÇOK Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.
(8) MERKEZ İLÇEDE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA (J.Trf.Blg.) (2 Yaralı)
16 Kasım 2019 günü saat: 16.00 sıralarında Çorum-Ortaköy yolu üzerinde Mollahasan köyü mevkiinde Mollahasan köyü istikametinden Çorum ili istikametine seyir halinde olan K.G.(1993-E) isimli şahıs yönetimindeki plakalı otomobil dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kaza neticesinde; araçta yolcu olarak bulunan Ş.G.(1954-K) ile E.Ü.(1943-K) isimli şahıslar hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmışlardır. Yaralılar sevk edildikleri Ortaköy Devlet Hastanesinde tedavilerinin yapımasını müteakip taburcu edilmiştir.
1
(9) KARGI’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA (P.Trf.Blg.) (3 Yaralı)
16 Kasım 2019 günü saat: 17.30 sıralarında D-100 karayolu üzerinde Kavakçay köyü mevkiinde, Osmancık ilçesi istikametinden Tosya ilçesi istikametine seyir halinde olan M.L.(1969-E) isimli şahıs yönetimindeki . plakalı araç lastiğinin patlaması neticesinde direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kaza neticesinde; araç sürücüsü ile araçta yolcu olarak bulunan G.L.(1969-K) ve M.L.(2008-E) isimli şahıslar hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmışlardır. Yaralılar Osmancık Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.
(10) ALACA’DA ZEHİRLENME
16 Kasım 2019 günü saat:23:00 sıralarında Alaca Devlet Hastanesi tarafından İbrahim Köyünde ikamet eden S.K’nın(2003-K) Zehirlendiğini beyan ederek hastaneye müracaat ettiğini bildirimde bulunması üzerine olaya müdahale edilerek S.K ile yapılan görüşmede, sabah, öğle ve aksam vakitlerinde kullandığı ilacı sabah ve öğle vaktinde kullanmadığı için aksam vaktinde 3 (üç) doz birden kullanması sonucu rahatsızlandığını ve hastaneye müracaat ettiğini beyan etmiştir. Hayati Tehlikesi bulunmamaktadır. Hastaneden taburcu edilmiştir.
(11) İL MERKEZDE DİĞER KAZALAR
17.1 1.2019 günü saat: 15:00 sıralarında Çorum Merkez Bozboğa köyünde ikamet eden H.K (1991E), evinin bahçesinde bulunan camları taşıdığı esnada, bir anlık dikkatsizliği sonucu cam parçalarını sağ elinin üzerine düşürdüğü ve hafif şekilde yaralandığı tespit edilmiştir. Şahsın kendi imkanları ile geldiği Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisine başlanmış olup, hayati tehlikesi yoktur.
(12) İSKİLİP’DE YÜKSEKTEN DÜŞME
17.1 1.2019 günü saat 14.30 sıralarında Ahvatyaka köyünde ikamet eden O.B isimli şahıs evinin çatısında bakım ve onarım yaptığı esnada kendi dikkatsizliği ve tedbirsizliği sonucu yaklaşık 3 metre yüksekten düşerek ağır bir şekilde yaralanmıştır. İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine kaldırılmış burada yapılan tedavinin ardından hayati tehlikesi olduğundan dolayı Çorum Erol OLÇOK Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.
(13) MERKEZ İLÇEDE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA (P.Trf.Blg.) (4 Yaralı)
17 Kasım 2019 günü saat: 17.55 sıralarında Çorum-Samsun karayolu Kuşsaray köyü yol ayrımında R.U(1977-K) yönetimindeki yabancı plakalı araç ile kavşaktan aniden çıkan E. l(1975-E) yönetimindeki piakaiı aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada R.U(1977 plakalı araçta bulunan El, A.I(1997-K) ve G.l(1976-K) hayati tehlikeleri olamayacak şekilde yaralanmışlardır.
(14) İL MERKEZ’DE KAYIP EŞYA
17.11.2019 günü saat 14:00 sıralarında M. D(1993-E) Karakola müracaat ederek, Çorum Merkez Acı pınar köyünde ailesi ile vakit geçirdiği esnada 860042040532740 IME! numaralı Oppo Ax7 marka cep telefonunun cebinde olmadığını fark ettiğini tüm aramalarına rağmen cep telefonunun bulamadığını ve kayıp olduğunu beyan etmesi üzerine gerekli işlemlere başlanılmıştır.
(15)ALACA’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE Ağır Yaralı)
17.1 1.2019 günü saat: 14:20 sıralarında Alaca-Yozgat karayolu Kuyluş köyü mevkii’nde M. H’nun(1959-E) sevk ve idaresinde bulunan . plakalı aracı ile Yozgat ili’nden Alaca ilçesine seyir halinde iken Y.Şin(1935-E) sevk ve idaresindeki 3 tekerlekli elektrikli bisiklet ile çarpışması neticesinde meydana gelen kazada Y.ş hayati tehlikesi bulunacak şekilde ağır yaralanmıştçr. M. H’nun kazada yaralanmadığı, Y.Ş’in Alaca devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalesinin ardından hayati tehlikesi bulunması nedeniyle Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Halen tedavi altında bulunmaktadır.
2

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın