Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Çorum’da meydana gelen asayiş olayları

T.C. ÇORUM VALİLİĞİ İl Emniyet Müdürlüğü  BASIN BÜLTENİ

11.07.2019 günü saat:24.00’ den 15.07.2019 günü saat:24.00’ e kadar meydana gelen olaylar aşağıya çıkartılmıştır.

01 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Yavruturna Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 11.07.2019 günü saat:15.30 sıraları
Mağdur : A.E.O.
Şüpheli : R.K.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli ve mağdur sevk ve idarelerindeki motosiklet ve aracın sonucu meydana gelen kazada mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, tarafların birbirlerinden davacı olmadıkları belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

02 Suçun Türü : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Suçun Yeri : Valilik Kavşağı
Suçun Tarihi ve Saati : 12.07.2019 günü saat:02.03 sıraları
Şüpheli : K.K.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli sevk ve idaresindeki araç durdurularak yapılan kontrolde şüphelinin 114 promil alkollü olduğunun tespit edildiği belirtilmiş, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

03 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Ak Kent Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 12.07.2019 günü saat:15.00 sıraları
Müşteki : M.Y.
Müşteki/Şüpheli : M.D.
Şüpheli/Müşteki : A.A.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli/müşteki ve müşteki/şüpheli sevk ve idarelerindeki araçların çarpışması sonucu meydana gelen kazada müştekinin yaralandığı, tarafların birbirlerinden davacı olmadıkları belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

04 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Denizhan Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 03.07.2019 günü saat:15.30 sıraları
Müşteki : F.A.
Şüpheli : İ.T.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde müştekinin, şüphelinin sevk ve idaresindeki traktörün römorkundan düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, müştekinin olayla ilgili davacı olmadığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

05 Suçun Türü : TAKSİRLE YARALAMA
Suçun Yeri : Yenicamii Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 12.07.2019 günü saat:14.00 sıraları
Kimlik Tespiti Yapılan : Fadime Yağmur DİLBAZ-Orhan kızı, 2017 doğ. Çorum N.K.
Mağdur : O.D.
Şüpheli : A.D.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun ilaç içmesi sonucu hayati tehlike arz eder şekilde zehirlendiği, tedavisinin devam etmesinden dolayı anne ve babasının ifadelerinin alınamadığı belirtilmiş, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

06 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Suyolu Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 12.07.2019 günü saat:10.30 sıraları
Müşteki : S.A.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde müşteki sevk ve idaresindeki ATV aracı ile yaptığı tek taraflı kazada hayati tehlike arz edecek şekilde yaralandığı, Çorum iline sevk edildiğinden ifadesinin alınamadığı belirtilmiş olup gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.

07 Suçun Türü : TAKSİRLE YARALAMA
Suçun Yeri : Esentepe Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 12.07.2019 günü saat:11.54 sıraları
Mağdur : K,T.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun bahçe temizliği yaptığı sırada ayağını akrep sokması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, kimseden davacı olmadığı alınan ifadesinden anlaşılmış, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

08 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Hattusas Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 12.07.2019 günü saat:21.15 sıraları
Mağdur : M.B.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdur sevk ve idaresindeki ATV araç ile dur ihtarına uymayarak kaçması sonucu yaklaşık 150m ileride yere düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, Çorum iline sevk edildiğinden ifadesinin alınamadığı belirtilmiş olup gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.

09 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Osmancık Cad.
Suçun Tarihi ve Saati : 13.07.2019 günü saat:11.45 sıraları
Müşteki/Şüpheli : A.Ö.
Şüpheli/Müşteki : İ.B.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde müşteki/şüpheli sevk ve idaresindeki kamyonet ile şüpheli/müşteki sevk ve idaresindeki motosikletin çarpışmaları neticesi şüpheli/müştekinin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, müşteki/şüphelinin davacı olmadığı, şüpheli/müştekinin davacı olduğu alınan ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

10 Suçun Türü : İŞ KAZASI
Suçun Yeri : Ulukavak Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 12.07.2019 günü saat:09.00 sıraları
Mağdur : D.Y.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun çalışmış olduğu işyerinde et kestiği sırada elinden hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, kimseden davacı olmadığı alınan ifadesinden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

11 Suçun Türü : İŞ KAZASI
Suçun Yeri : Çepni Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 11.07.2019 günü saat:17.00 sıraları
Mağdur : İ.U.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun çalışmış olduğu işyerinde rüzgardan dolayı yerinden çıkan kapının üzerine düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, kimseden davacı olmadığı alınan ifadesinden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

12 Suçun Türü : TAKSİRLE YARALAMA
Suçun Yeri : Yıldızhan Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 13.07.2019 günü saat:15.00 sıraları
Mağdur : İ.B.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun merdivenden düşmesi sonucu hayati tehlike arz eder şekilde yaralandığı, kimseden davacı olmadığı alınan ifadesinden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

13 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Gülabibey Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 14.07.2019 günü saat:00.30 sıraları
Mağdur : S.D.
Şüpheli-1 : S.Ö.
Şüpheli-2 : S.Ş.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli sevk ve idarelerindeki araçların çarpışması sonucu meydana gelen kazada mağdurun yaralandığı, tarafların birbirlerinden davacı olmadıkları belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı’nın 16 Temmuz 2019 tarihli günlük asayiş raporu aşağıda çıkartılmıştır;

BAYAT’TA KAYIP EŞYA VE MAL
12 Temmuz 2019 günü saat: 12.00 sıralarında Barak köyünde ikamet eden N.E.(1964-E) isimli şahıs karakola müracaat ederek; kendisine ait . plakalı çekici cinsi aracına ait arka plakanın kayıp olduğunu bildirildi. Olayla ilgili il J.K.lığı BTiK Ks. ile koordineli olarak gerekli işlemlere başlatıldı.

OSMANCIK’DA İŞ KAZASI
13 Temmuz 2019 günü saat: 14.00 sıralarında Kamil köyünde ikamet eden A.U.(1935-E) isimli plakalı traktörünü park ederek bahçesinde çalışmaya başladığı esnada, traktörün kendiliğinden hareket ederek sağ ayağının üzerinden geçmesi sonucu kaza meydana geldi.

Hayati tehlikesi bulunmayan şahıs Osmancık Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

MERKEZ İLÇE’DE İŞ KAZASI
13 Temmuz 2019 günü saat: 14.30 sıralarında . faaliyet gösteren . isimli iş yerinde işçi olarak çalışan E.Ç.(1981-E) isimli şahsın yemekhane bölümünde çalıştığı esnada elinde bulunan bıçak ile sağ elinden hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı şahıs Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi. Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

MERKEZ İLÇEDE DİĞER KAZALAR
13 Temmuz 2019 günü saat: 18.00 sıralarında Abdalata Köyünde ikamet eden M.D.(1966-E) isimli şahıs evinin önünde traktörünü tamir ettiği esnada kendiliğinden hareket eden traktörün sağ ön tekerinin sağ ayağının üzerinden geçmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı şahıs Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

SUNGURLU’DA KAYIP EŞYA VE MAL
13 Temmuz 2019 günü saat: 16.55 sıralarında Karakaya köyünde ikamet eden S.Ö.(1977-E) isimli şahıs karakola müracaat ederek; Sungurlu Ulusoy dinlenme tesisinde lavabo ihtiyacını giderdikten sonra Samsung J7 marka siyah renk cep telefonunu kayıp ettiğini, aramalarına rağmen bulamadığını beyan ederek şikâyette bulundu.

Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

MERKEZ İLÇEDE KAYIP EŞYA VE MAL
13 Temmuz 2019 günü saat:20.30 sıralarında Üçköy köyünde ikamet eden Ü. Y. (1967-E) isimli şahıs karakola müracaat ederek; Üçköy köyü yakınlarındaki arazisinde hayvan otlattığı sırada eşinin üzerine olan aracın ruhsatını ve ruhsatın içindeki senedinin kaybettiğini, aramalarına rağmen bulamadığını beyan ederek şikâyette bulundu.

Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

MERKEZ İLÇEDE ŞÜPHELİ ÖLÜM
14 Temmuz 2019 günü saat: 08.30 sıralarında Evci Ortakışla köyünde ikamet eden U.A. (1966-E) isimli şahsın 1 1.07.2019 günü 23.30 sıralarında evinin dışında içki içmesinden dolayı rahatsızlandığı, buna bağlı olarak 12.07.2019 günü 01 .00 sıralarında Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak yoğun bakım servisine yatırıldı.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 14.07.2019 günü 08.30 sıralarında şahıs hayatını kaybetti. Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

SUNGURLU’DA İŞ KAZASI
14 Temmuz 2019 günü saat: 17.30 sıralarında Arıcı köyünde ikamet eden V.K. (1983-E) isimli plakalı traktörü ile tarlasına ekinlerini almaya giderken traktörü kaydırarak takla atması sonucu kaza meydana geldi.

Hayati tehlikesi bulunan şahıs Sungurlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip Çorum Erol Olçok Eğitimi ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.  Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

ALACA’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA
13 Temmuz 2019 günü saat: 15.00 sıralarında Çorum-AIaca karayolu Köyü mevkiinde, S. G(1963-E) isirnli şahıs yönetimindeki araç Alaca ilçesi istikametinden Çorum ili istikametine seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ tarafında bulunan tarlaya girmesi sonucu kaza meydana geldi.

Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan E.G.(1967-E) isimli şahıslar hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

ALACA’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA
13 Temmuz 2019 günü saat: 21.30 sıralarında Zile-Alaca karayolu Köyü mevkiinde, ..(1959-E) isimli şahıs yönetimindeki araç Alaca ilçesi istikametinden Çorum ili istikametine seyir halinde iken önüne aniden çıkan Y.G.(1978-E) yönetimindeki traktöre çapması neticesinde sonucu kaza meydana geldi.

Kazada M.D. ve Doğan ÖZ(1972-E) isimli şahıslar hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

MERKEZ İLÇEDE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA
14 Temmuz 2019 günü saat: 20.00 sıralarında Yenihayat Köyü mevkiinde, M K. (1954-E) isimli şahıs yönetimindeki araç Çorum istikametinden Seyfe köyü istikametine seyir halinde iken direksiyon hâkimiyetini kaybederek aracı çakıllı zemine kaptırarak takla atması sonucu kaza meydana geldi.

Kazada araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan S.K. (2004-K) isimli şahıslar hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

SUNGURLU’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALANMA
15 Temmuz 2019 günü saat: 09.30 sıralarında Beşkız Köyü Karakaya köyü mevkiinde, G.G. (1980-E) jsjmli şahıs yönetimindeki dorse aracı ile belirtilen mevkiide yapılmakta olan yol çalışmasına mıcır boşaltımı yaptığı sırada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek devrilmesi sonucu kaza meydana geldi.

Kazada araç sürücüsü hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı Sungurlu Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın