Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Ceylan ısrar etti, bakan kabul etti.

Aydın’dan sonda kürsüye gelen AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Dodurga için tarihi bir gün yaşandığını belirterek, doğalgazın insanların yaşantısına kattığı kolaylıkları anlattı.

17 yıldır Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti iktidarı döneminden hayal olan bir çok hizmetin gerçeğe dönüştüğünün altını çizen Milletvekili Ceylan, Dodurga’nın da doğalgaz talebini kendilerine ilettiğini, yapılan girişimler ve görüşmeler neticesinden Bakanlığın da olur vermesiyle böylesi önemli hizmetin ilçeye kazandırıldığını kaydetti.

Dodurga’nın güzel insanlarının hizmetin en iyisine layık olduğunu söyleyen Milletvekili Ceylan, ardından da Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın taleplerine değinerek, “Sayın Bakanım, çok başarılı bir belediye başkanımız var. Dodurga’nın her derdiyle sorunuyla yakından ilgileniyor. Gençlerimiz için bir de futbol kulübü kuruldu. Kendileri bizden futbol sahası talebinde bulundular, ancak yer sıkıntısı var. Sizden ricamız, TKİ’ye ait futbol sahasının Spor Bakanlığına tahsisi konusunda kolaylık sağlamanız. Spor Bakanlığı saha yapmaya hazır. Siz yer tahsisini yapın, ben de tribünleri ve ışıklandırmasını üstleniyorum” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de sinema salonu konusuyla ilgileneceğini, ancak futbol sahası konusunda genel müdüre talimat verdiğini açıklayarak, “Genel Müdürümüz tahsis konusunda bir sıkıntı olmadığını söyledi, ben de buradan Dodurga’mıza futbol sahası hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Dönmez ve Milletvekili Ceylan’ın vaatleri tören alanında bulunan futbol kulübü sporcuları ve Dodurgalılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın