Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Tarihten Gelen Lezzet; “Çorum Leblebisi”

Çorum belediyesinin yerel kültüre verdiği hizmet küçümsenemez. Bünyesinde kültür yayınları olarak basılı sayısız kitaplardan isteyen gidip ücretsiz temin edebiliyor.
Biz yayıncılık anlamında Çorum yaşam sayfamızın “Kültür ve Sanat” Bölümünde yer verelim Çorum Tarihi ile bütünleşmiş Çorum’a has Çorum Leblebisi için yazılmış eseri ve tanıtımı okuyucularımızla paylaşalım istedik. Çorum leblebisinin tadını hiç bir yerde bulamazsınız, çorum’dan başka bir yerde aramayın..
Bu Eser Çorum Belediyesi’nin Kültür Yayınıdır. PARA İLE SATIMAZ
TAKDİM
Bütün Anadolu şehirleri gibi şehrimiz de önemli bir kültürel birikime sahiptir.  Hititlere başkentlik eden bu topraklar, daha sonraki tarihlerde Selçuklunun, Osmanlının bıraktığı izlerle Türkiye Cumhuriyetinin de önemli kenti olmuştur.

Diğer yandan Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı değişimi yansıtan şehirlerden biri olan Çorum, doğal güzellikleriyle olduğu kadar şehircilikte göstermiş olduğu gelişimle de adından söz ettirmektedir.

Çorum Belediyesi olarak, şehrimizin yakaladığı gelişimi daha ileri noktalara taşımak için, bunu kalıcı hale getirmek için elimizden gelene gayreti sarf ediyoruz. Toplumun bütün kesimlerine yönelik hizmetlerle birlikte, Çorum’un doğal, kültürel ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmayı, korumayı, geliştirmeyi bütün bunları gelecek nesillere daha sağlıklı bir şekilde aktarmayı asli sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Sosyal belediyecilik hizmetlerimizden kültürel belediyecilik hizmetlerine, alt yapı hizmetlerinden yatırımlarımıza kadar geniş bir yelpazede hemşehrilerimize hizmet ediyoruz.
Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ”Gönül Belediyeciliği” yapıyoruz.
Bunların yanında şehrimizin kültürel mirasına ait bilgi ve belgeleri topluyor, eser haline getiriyor, bu eserleri Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyoruz.

Bu yayına uzantıdan ulaşabilirsiniz.
http://kentarsivi.corum.bel.tr/wp-content/uploads/2018/09/C%CC%A7orumLeblebisi_112-sayfa.pdf

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın