Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Süslü kadınlar 15 ülke, 115 şehirde pedal çevirdi.

Çorum süslü kadınlar bisiklet turunun dördüncüsü bugün Kadeş Barış Meydanı’nda başladı.

Süslü kadınlar 15 ülke ve 115 şehirde aynı zamanda yapılan bisiklet turuna Çorum ilimizde Kadeş Barış Meydanında Saat 16.00’da başlattılar. Tur Saat Kulesi, Çorum Müzesi ve Bahabey Caddesi güzerhanı takip ettikten sonra tekrar Kadeş Barış Maydanı’nda sona erdi.

Tur sonunda Kadeş meydanında dansları ile dikkat çeken Süslü kadınlar eğlencenin ardından bu senede Egzos gazı ve hava kirliliğine dikkat çekerek bisiklet kullanımının artırılmasına dikkat çektiler.

Hem sağlık açısından faydalı olan, hemde en ucuz ve güvenli ulaşım araçlarından birisi olam bisiklete dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bisiklet turuna kadınlar, hem kendilerini, hemde bisikletlerini süsleyerek katıldı.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizasyonu Çorum Sorumlusu Melek Gizem Çataroğlu yaptığı açıklamada, süslü kadınlar bisiklet turunun ilk olarak 2013 yılında İzmir’de başladığını söyledi.

Turun kısa sürede Türkiye’nin bir çok ilinde dikkat çekerek büyüdüğünü belirten Çataroğlu, “Turumuz eş zamanlı olarak, 15 ülke ve 115 şehirde aynı anda bağımsız süslü kadınlar tarafından yapıldığı için gururluyuz. Bisiklete binen kadınlar olarak neye dikkat çekmek istiyoruz. Bisiklet çevreyi kirletmeyen doğa dostu bir araçtır. Dünyanın gündeminde de olan iklim değişikliğinin çevreyi, doğayı kirletmemeye çalışan insanlarız. Doğanın dengesini bozduk şimdi bunu nasıl düzeltmenin hesabını yapmamız gerekiyor. Bunun içinde biz kadınlar bisiklete binmeyi özendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye genelinde organize edilen süslü kadınlar bisiklet turu çorum'da kadeş meydanından başladı.

Çorum Yaşam paylaştı: 22 Eylül 2019 Pazar

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın