Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Özsaçmacı, “Kadir Mısırlıoğlu” hakkında açıklamada bulundu.

İyi parti il başkanı Bekir özsaçmacı, geçtiğimiz günlerde vefat eden Kadir Mısırlıoğlu ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Özsaçmacı, Kadir mısırlıoğlu hakkında yaptığı yazılı açıklamaya şu sözleri ile devam etti.
Kamuoyunda fesli Kadir diye bilinen ama aslında yazılı olmayan resmi kararla milli tarihçi ve şeyhülislam ilan edilen Kadir Mısırlıoğlu öldü ve kendisi hakkında olumsuz yargıda bulunmak zinhar yasaktır ve haramdır! Kendisine hakkı olanlar haklarını helal etmek zorundadırlar.

Kötü adam olsaydı, bugün geleneksel/ Ortodoks / Sünni İslam’ın referansı olan Emevi hükümdarı Yezidi, tertemiz ak-pak eden sözler etmezdi. Selahattin Eyyubi ye hayvan oğlu hayvan şerefsiz olduğunu ortaya koymazdı. Mısırlıoğlu makul bir adam olmasaydı, Mustafa Kemal’e olan kini yüzünden Yunana övgüler düzüp Anadolu’nun Yunan’a teslim edilmesini söyleyip, Yunan’ın Anadolu’ya getireceği İslam şeriatının bertaraf edildiğini keşfedip bangır bangır bağırmazdı.

Mısırlıoğlu üstün vasıflarla donatılmış mübarek bir zat olmasaydı; Genelde Doğu özelde İslam dünyası için çok değerli BOP projesini desteklemesini söylemesi için iktidarın en tepesine gönderilmezdi.

Mısırlıoğlu itikadı güçlü, kalp gözü açık dindarlığın zirvesinde nefes alan bir zat olmasaydı; Stalin’in toza, toprağa Ayet-el Kürsi okutturup düşmanın üzerine serperek savaş kazandığı (fakat Uhud’da böyle bir şey Peygamberin aklına gelmedi) kendisine haber verilmezdi.

Shakespeare’in adının aslında Şeyh-pir olduğunu keşfeden ilk Müslümandır kendisi.

Osmanlının fes giyerek cihan devleti olduğunu, savaşta hangi şekilde düşüldüğünde şehit, hangi şekilde düşüldüğünde Niyazi olunacağını tespit etme şerefi de keza Mustafa Kemal’in ruhunu çağırarak ne haltlar yediğini bizzat Mustafa Kemalin ağzından duyan ve Müslüman Türk halkına ilk tebliği eden kişidir.

Tarikatçı yuvalanmaların ne kadar Allah’a yakın, Kuran müminlerinin ne kadar sapkın olduklarını, Mehmet Akif Ersoy’un aşağılık, Selahattin Eyyubi’nin hayvan oğlu hayvan olduğunu, Necip Fazılın ne kadar ahlaksız olduğunu haykıran, tüm milli dincileri etrafına toplamayı becermiş. Şimdi bu yüce ve ulvi adama hakkınızı helal erder misiniz, etmez misiniz?

Eğer Devletin en tepesindeki insan bile püsküllüden razıysa, senin razı olmaman ve hakkını helal etmemen olacak iş değildir.

Bu vesile ile;

Bugün Hindistan Ulusal Teknoloji Günü.

Dünyanın tam aksine Ülkemizde Sanayi teknoloji bakanlığı bütçesi, Diyanet başkanlığı bütçesinden çok çok altında olması bizim nereye sürüklendiğimizin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dolayısı ile büyük bir kıskançlık ile birlikte;

 Hindistan’ın Ulusal Teknoloji Gününü Kutluyorum.

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın