Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Muhtarlık büroları icra ve mahkeme evrakları ile doldu

Muhtarlık büroları icra ve mahkeme evrakları ile doldu
MUHTARLARIN EN BÜYÜK
SORUNU TEBLİGATLAR

Muhalle muhtarları, adresinde bulunamayan ve teslim edilemeyen resmi evraklarla mücadele ediyor.
İcra, mahkeme, trafik cezası, boşanma gibi resmi evraklar, muhtarlık bürolarına sığmaz oldu.
Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği (HGYD) Başkanı Birkan Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir’i ziyaret ederek bir süre sohbet etti.
Gazeteciler, Ulukavak Mahallesi’nin sorunları ve talepleri hakkında bilgi alarak Muhtar Özdemir ile istişarelerde bulundu.
“EVRAKLAR DOLAPLARA SIĞMAZ OLDU”
Muhtar Hanefi Özdemir, adresinde bulunamayan veya teslim edilemeyen resmi evrakların muhtarlık bürosuna teslim edildiğini, vatandaşların daha sonra gelip evrakını teslim aldığını belirterek, “evraklar o kadar çok ki kasalara, dolaplara sığmıyor. Bu evrakın bir tanesi kaybolsa sıkıntı yaşarız. O yüzden gözümüz gibi korumak zorundayız. Mahalle sorunları veya muhtarlık hizmetleri dışında evrak teslimleriyle uğraşıyoruz. Evraklar artık tüm zamanımızı almaya başladı. Muhtarların bu yükten kurtarılması gerekiyor. Teslim edilemeyen resmi evraklara başka bir çözüm yolu bulunmalı, evraklar elektronik ortamdan iletilmelidir. Şu anda muhtarlık büromuzda binlerce evrak var” diye konuştu.
Özdemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Demirci ve beraberindeki heyete teşekkür etti.
Ziyarete; HGYD Başkanı Birkan Demirci’nin yanı sıra; Yönetim Kurulu Üyeleri; Uğur Urhan, Satılmış İnaç, Kubilay Olcan, dernek üyeleri; Cuma Şahin, Seyfettin Mete, Karabey Cirkin, Caner Ergan ve Özgür Düğmeci katıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın