Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Keleş’in sözlerine tepkiler gecikmedi

AK Partili Çorum belediye meclis üyesi Reşit Keleş’in sözlerine sert tepki gecikmedi.
AK Parti Çorum Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Diyanet’in Atatürk’ü anmamasını eleştirenlere yönelik sözlerine il olarak CHP Çorum belediyesi meclis üyesi ve gurup başakanı Tuncay yılmazdan geldi.
Keleş, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda,
“Diyanet Kemalistlere göre hutbe yapacak.
Diyanet Kemalistlere göre fetva verecek.
Müslüman Kemalistlere göre başını kapatacak.
Müslüman Kemalistlere göre inanacak.
Müslümanların helalini haramını Kemalistler belirleyecek.
Buna laiklik diyeceğiz. Siz kimsiniz o. çocukları” ifadelerini kullandı.


CHP İL BAŞKANI  TÜFEKÇİ’DE TEPKİ GÖSTERDİ
CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi de, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a Keleş’in istifasını alması için çağrıda bulundu. Tüfekçi, “Başkan Aşgın’a çağrımdır. Her platformda bana oy veren vermeyen her kesimin başkanı olduğunu dile getiren Belediye Başkanı’ndan bu konuya açıklık getirmesini ve derhal bu ayrıştırıcı, Çorum’umuza yakışmayan dili kullanan Çorum Belediye Meclis Üyesinin istifasını almasını istiyoruz. Bu konunun yargıya taşınması için de gerekli işlemleri başlattığımızı tüm kamuoyuna duyururum.” dedi.


AŞGIN’DAN AÇIKLAMA
Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise, Aşık Borani’yi ziyaretini paylaştığı sosyal medya hesabından “Bir söz vardır vezir eder adamı/ Bir söz vardır hızır eder adamı/ Bir söz vardır rezil eder adamı/Söz insanın aynasıdır sultanım” sözleri ile karşılık verdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın