Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Kadın Girişimciliği Türkiye Grameen MikroFinans tanıtım toplantısı düzenlenecek

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Kadın Girişimciliği Türkiye Grameen MikroFinans etkinliği tanıtım toplantısı düzenleneceğinin bilgisini verdi.
Başkan Ahlatcı programın, 13 Eylül Cuma Günü Saat: 14:00’da Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirileceğini belirtti.
Ahlatcı, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu lider ülke olma hedefinin en önemli adımı ekonomik kalkınma ve gelişmedir. Bunun da en temel yolu tüketen değil üreten bir toplum olmak ve ülke menfaatleri için hiç durmaksızın çalışmak olmalıdır. Ülkemiz nüfusun % 49,98’ini oluşturan kadınlarımızın büyük bir kısmı özellikle şehir ortamında becerilerini ekonomik katma değer haline dönüştürememektedir İlimiz genelinde de 271 bin kadın nüfusumuz bulunmaktadır ve durum ülkemizle paralellik arz etmektedir.

Bir işletme fikri olan kadınlara yönelik mikro krediler vermek amacıyla ülkemiz genelinde faaliyet gösteren kar amacı gözetmeyen bazı kuruluşlar mevcuttur. Bu kuruluşlar özellikle kadınlara küçük çaplı finansman desteği sağlayarak kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmaktadır.
Ak Parti 22. Dönem Diyarbakır Milletvekilimiz Prof. Dr. Aziz Akgül’ün başkanlığını yapmakta olduğu Türkiye İsrafı Önleme Vakfına bağlı bir İktisadi İşletme olan Türkiye Grameen MikroFinans Programı ile İl Başkanlığımız ve İl Kadın Kolları Başkanlığımızın ortaklaşa düzenlediği bir program ile MikroFinans Kavramını tanıtmak, kadın girişimci adaylarını bu anlamda bilgilendirmek amacındayız, açıklamasında bulundu.
Bu nedenle 13 Eylül 2019 Cuma günü Saat 14:00’da Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonunda tanıtım toplantısı düzenlenecektir. Tüm halkımız davetlidir, dedi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın