Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Kadın Emeği Sanata Dönüştü

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri yılsonu sergisi açtı. Kadın emeğinin sanata dönüştüğü çalışmalar, Velipaşa Konağı’nda açılan sergide görücüye çıktı.
Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri tarafından yıl içerisinde düzenlenen hobi ve meslek kurslarına katılan kadınların ürünlerinin yer aldığı yılsonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılışına Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir de katıldı.
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın açılışta yaptığı konuşmada şehrimizdeki 8 bölgede bulunan Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde her yıl yaklaşık 10 bin kursiyere hizmet sunduklarını söyledi.  Başkan Aşgın “Kurslarda kullanılmak üzere makine, alet ve malzeme konusunda her türlü desteği veriyoruz.  Kursiyerlerimizin gayret ve çabasını çok önemsiyoruz. Bundan sonra da Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizi en üst seviyeye çıkarmak için çaba göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın