Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Jandarma Tarafından Vatandaşlara Bilgilendirme Yapıldı.

20 Mayıs 2022 tarihinde, Çorum İl Jandarma Komutanlığı/Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği koordinesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Uğurludağ İlçe Jandarma Komutanlığı ile müştereken Uğurludağ ilçesinde ikamet eden erkek ve kadın vatandaşlara bilgilendirmede bulundu..
Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, Toplumsal bilinci oluşturmak ve şiddeti önlemek amacıyla icra edilen faaliyette, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun, Elektronik Kelepçe ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirmeler yapılarak broşürler dağıtılmıştır.
Kadına yönelik şiddetin toplumsal bir problem olduğu, meydana gelen olay sayılarını sıfıra indirmek amacıyla kolluk-vatandaş el ele verilerek mücadele edilebileceği konularında hatırlatmalarda bulunulmuştur.
Jandarma olarak halkla ilişkilerde güleryüz, samimiyet ve güven esas alınarak icra ettiğimiz faaliyetlerimize aile içi ve kadına yönelik şiddet olay sayıları sıfıra indirilene kadar devam edilecektir.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın