Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

DOKAP’TAN ÇORUM’A 46 MİLYON 414 BİN LİRA HİBE

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum için hazırlanıp, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalınma İdaresi (DOKAP)’a sunulan projelerin kabul edildiğinin müjdesini verdi.
Ceylan, 46 Milyon 414 bin liranın DOKAP’tan Çorum’a hibe geldiğini açıkladı.
Ceylan, Bayat Belediyesi tarafından hazırlanıp, kuruma sunulan 3 proje için toplam 2 milyon 914 bin 408,20 liralık hibe sağlandığını açıkladı.
Diğer projeler ile ilgilide açıklamalarda bulunan Ceylan, “Çorum Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanıp kuruma sunulan 1 proje için 1 milyon 852 bin 600 TL’lik hibe sağlandı.
Çorum Belediyesi tarafından hazırlanıp, kuruma sunulan Tarihi Çorum Sokağı Projesi için 1 milyon 679 bin 826,46 TL’lik hibe sağlandı.
Çorum İl Özel İdaresi tarafından hazırlanıp, kuruma sunulan 13 proje için toplam 23 milyon 550 bin TL’lik hibe sağlandı.
Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, kuruma sunulan 4 proje için toplam 13 milyon 69 bin TL hibe sağlandı.
Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, kuruma sunulan 1 projesi için 153 bin TL’lik hibe sağlandı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp, kuruma sunulan 1 proje için 1 milyon 600 bin TL’lik hibe olmak üzere toplam 46 milyon 414 bin TL’lik hibenin sağlanmıştır” dedi.
AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, bu projeler ile çiftçilerin tarımsal ürün çeşitliliği konusunda destek sağlanarak, tarımsal gelirlerin arttırılmasının hedeflendiğini söyledi.
DOKAP projelerinin Çorum için büyük bir kazanç olduğunun altını çizen Ceylan, daha fazla projeler üreterek, daha fazla faydanılması gerektiğini işaret etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın