Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Devlet hastanesinde yıkım başladı.

AK Parti Çorum Milletvekili MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan, İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ile birlikte yıkım sürecinin başladığı eski devlet hastanesinde incelemelerde bulundu.
Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, eski devlet hastanesinde yaptığı açıklamada yıkım sürecinin 4 ay süreceğini ifade ederek 180 yataklı yeni hastanenin inşaatının da başlayacağını ifade etti.
Ceylan, “Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapıldıktan sonra geldiğimiz noktada Bahçelievler Mahallemizde bulunan eski devlet hastanemizin de Çorum’a ihtiyaç olduğunu şuanda Çorum için gerekli olduğunu basınımızın ve milletimizin ifade etmesine kulak vererek böyle bir konunun çalışmasını başlatmıştık. Kıymetli İl Başkanımız Yusuf Ahlatcı ve diğer milletvekili arkadaşlarımızla beraber ve geldiğimiz noktada da bizim söylediğimiz ve daha öncede sizlerle paylaştığımız devlet hastanesini 180 yataklı olarak tekrar hizmete açacağımızı belirtmiştik. Halkımız şu konuda da mutlaka bizi takdir edeceklerdir, geçirmiş olduğumuz bir buçuk yıllık pandemi süreci var. Bu zaman diliminde tüm dünyayı saran Türkiye’yi de aynı şekilde etkileyen bir salgın sürecinden hamdolsun inşallah yavaş yavaş eski normale dönüyoruz. Bu süreçte de mutlaka bazı işlerde aksamalar oldu. Bunu da kabul ediyoruz. Ama bu aksamalar bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı oldu. Başhekimlik binasını koruyarak A ve B bloklarının ve müştemilatın tamamen yıkılarak arka taraftaki doğum hastanesi de olmak üzere komple ihaleye çıktık ve yer teslimi yapıldı. Buradaki depreme dayanıksız olan binalarımızın tamamı yıkılacak. Aralık ayı sonu itibariyle 4 aylık süre içerisinde bu binalarımız tamamen yıkılacak” dedi.
Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, eski hastanede devam eden polikliniklerin durumuna da açıklık getirdi.
Ceylan, “Milletimizin kafasındaki soruları da sizler aracılığınız ile aydınlatalım. Burada ki devam eden poliklinik hizmeti devam edecek mi herkesin sorduğu sorusu da bu! Buradaki poliklinik hizmetleri davam edecek. Poliklinik binasını eski devlet hastanemizin başhekimlik bölümüne taşıyacağız. Burada poliklinik hizmetleri halkımızın hizmetine devam edecek. Hastanemiz bitene kadar buradaki poliklinik hizmetleri vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Ruh sağlığı hizmeti veren bölümümüzde, Gülabibey Mahallemizde bulunan halk sağlığı binamıza taşınacak. Oranında tadilatı bu ay içerisinde bitiyor. Ruh sağlığı binasını da halk sağlığı binasına taşıyarak burayı tamamen yüklenici firmaya teslim etmiş olacağız.
Yeni hastanenin maliyeti 120 milyon TL!
Eski devlet hastanemizin içerisinde yıkım çalışmaları başladı. İlk önce müştemilatların yıkımı başlıyor daha sonrada tamamen binalar yıkılacak. Yapacağımız 4 katlı, 15 bin metre kare kapalı alanı olan; ameliyatların, diğer poliklinik hizmetlerinin, yoğun bakım ünitelerinin yapılacağı yeni hastane inşaatına da A ve B blok bittikten sonra biran önce başlayıp önümüzdeki dönemde Çorumlu hemşerilerimizin tamamının hizmetine açacağız. Toplam yeni hastanemizin teslim maliyeti yıkımlar hariç 120 milyon TL! Ama ihale sonucu ne olur o bizim dışımızdaki bir olay. Şuana kadar ne söylediysek onları il başkanlığımızın öncülüğünde gerçekleştiriyoruz. Ama bazı aksamalar oluyor o konuda da milletimiz bizi anlayacaktır. Pandemi süreciyle salgın süreciyle ilgili bazı gecikmelerimizde mutlaka oluyor” açıklamasında bulundu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın