Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Depremlerin Ardından Geçen Dört Ayda Acil Sağlık Müdahalesinden Çıkarılan Dersler

Suriye’de Yıkımdan Yeniden Doğuşa: Dünya Doktorları Sağlık Yardımlarının Önemini Vurguladı.
Dünya Doktorları Programlar Direktörü Cem Hatunoğlu, 7’nci Brüksel Konferansı öncesi düzenlenen “Suriye ve Türkiye’deki Depremlerin Ardından Geçen Dört Ayda Acil Sağlık Müdahalesinden Çıkarılan Dersler” adlı panele konuşmacı olarak katıldı.
Suriye’deki ve komşu ülkelerdeki insani ihtiyaçları karşılamak için insani ve mali desteği seferber etmek ve yerinden edilmiş insanlara ve mültecilere karşı dayanışma gösteren ülkelere siyasi ve mali destek toplamak amacıyla Avrupa Birliğinin “Suriye ve Bölgenin Geleceğine Destek” konulu VII. Brüksel Konferansı 14-15 Haziran tarihleri arasında düzenlendi. Dünya Doktorları, 13 Haziran Salı günü konferans öncesi düzenlenen yan etkinliklerde bir panel düzenledi.
Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (UNOCHA)’nın Suriye Krizinden Sorumlu Bölgesel İnsani Yardım Koordinatör Yardımcısı David Carden’nında yer aldığı , “Suriye ve Türkiye’deki Depremlerin Ardından Geçen Dört Ayda Acil Sağlık Müdahalesinden Çıkarılan Dersler” adlı panelde Dünya Doktorları Programlar Direktörü Cem Hatunoğlu konuşmacı olarak katıldı.
“Bu panel neler yapabileceğimizi düşünmek için bir fırsat sağladı”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın