Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Çorum’da meydana gelen asayiş olayları

T.C. ÇORUM VALİLİĞİ İl Emniyet Müdürlüğü BASIN BÜLTENİ

06.11.2019 günü saat:24.00’ den 07.11.2019 günü saat:24.00’ e kadar meydana gelen olaylar aşağıya çıkartılmıştır.

01 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Üçtutlar Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 06.11.2019 günü saat:19.20 sıraları
Mağdur : T.K.
Şüpheli/Müşteki : M.S.K.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli/müşteki sevk ve idaresindeki aracı ile yaptığı tek taraflı kazada araçta bulunan mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, mağdurun davacı olmadığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

02 Suçun Türü : KAYIP EŞYA
Suçun Yeri : Çorum
Suçun Tarihi ve Saati : 06.11.2019 günü saat:20.00 sıraları
Müşteki : H.K.
OLAYIN ÖZETİ : Müşteki ifadesinde olay günü ve saatinde cep telefonunu kaybettiğini, telefonunu bulup te teslim etmeyen şahıs ya da şahıslardan davacı olduğunu beyan etmiş, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

03 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Gülabibey Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 07.11.2019 günü saat:14.00 sıraları
Mağdur : S.K.
Müşteki/Şüpheli : F.T.
Şüpheli/Müşteki : H.G.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde tarafların sevk ve idaresindeki araçların çarpışması neticesinde, mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, tarafların ve mağdurun davacı olmadığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

04 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI, TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Suçun Yeri : Yeni Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 07.11.2019 günü saat:16.24 sıraları
Müşteki : S.Ç.
Şüpheli : S.Ö.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüphelinin sevk ve idaresindeki araç ile müştekinin kullandığı motosikletin çarpışması neticesinde, müştekinin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, müştekinin davacı olduğu, şüphelinin 0.61 promil alkollü olduğu tespit edilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

05 Suçun Türü : TAKSİRLE YARALAMA
Suçun Yeri : Koyunbaba Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 07.11.2019 günü saat:14.30 sıraları
Mağdur : H.S.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde mağdurun ağaçtan düşmesi neticesinde hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, davacı olmadığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

06 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Günhan Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 07.11.2019 günü saat:16.10 sıraları
Mağdur : F.G.
Müşteki/Şüpheli-1 : E.O.
Müşteki/Şüpheli-2 : S.O.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde tarafların sevk ve idaresindeki araçların çarpışması neticesinde, mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, tarafların ve mağdurun davacı olmadığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

07 Suçun Türü : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Suçun Yeri : Tutluk Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 07.11.2019 günü saat:23.30 sıraları
Şüpheli : Y.Y.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde görevlilerimiz tarafından durdurulan araç sürücüsü şüphelinin 1.16 promil alkollü olduğu tespit edilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ÇORUM İL JANDARMA KOMUTANLIĞI  GÜNLÜK ASAYİŞ RAPORU  (08 KASIM 2019)
(1) MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
06 Kasım 2019 günü saat: 23.00 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren isimli işyerinde işçi olarak çalışan S.Ç.(1972-E) isimli şahıs işyerinde çalıştığı sırada sol eline demir parçası düşmesi neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edilmiştir.
(2) DODURGA’DA YÜKSEKTEN DÜŞME
07 Kasım 2019 günü saat: 10.15 sıralarında Çatar mahallesinde ikamet eden O.T.(1952-E) isimli şahıs evinin eklentisinde bulunan samanlık olarak kullanılan bölmeyi yıkmak için çatısına çıktığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle yaklaşık (3) metre yükseklikten düşmesi neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı şahıs sevk edildiği Dodurga Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin bitimine müteakip taburcu edilmiştir.
(3) DODURGA’DA İŞ KAZASI
07 Kasım 2019 günü saat: 1225 sıralarında Alpagut köyü sınırlarında faaliyet gösteren işletmesinde işçi olarak çalışan B.C. (1979-E) isimli şahıs işyerinde çalıştığı sırada taş parçasının sol ayağına düşmesi neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tedavisinin bitimine müteakip taburcu edilmiştir.
(4) MECİTÖZÜ’NDE DİĞER KAZALAR
07 Kasım 2019 günü saat: 12.50 sıralarında Hisarkavak köyünde i-C.(1947-E) yönetimindeki plakalı traktör tarlada çift sürdüğü sırada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek devrilmesi neticesinde kaza meydana gelmiştir. Kazada traktör sürücüsü hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı kendi imkânları ile geldiği Mecitözü Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalesinin ardından ileri tetkik ve tedavi amacıyla Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.
(5) SUNGURLU’DA İŞ KAZASI
07 Kasım 2019 günü saat: 13.30 sıralarında Gökçam köyünde Çorum il özel idare Müdürlüğüne ait çöp kamyonu ile çöp toplayan H.Y.(1989-E) isimli şahıs dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle sol elini çöp konteynırına sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı kendi imkânları ile geldiği Sungurlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin bitimine müteakip taburcu edilmiştir.
(6) İSKİLİP’TE KAYBOLMA (KAYIP ŞAHIS)
07 Kasım 2019 günü saat: 17.30 sıralarında Dağkıyısı köyünde ikamet eden T.Ç.(2005-K) ve R.Ç.(2003-K) isimli çocuklar evde kimse olmadığı zamanda yakınlarına bilgi vermeden şahsi eşyalarını toplamak suretiyle evden ayrıldıkları bildirilmiştir. Kendilerine ait cep telefonu ile yapılan görüşmede; nereye gittikleri hakkında bilgiye ulaşılamamıştır. Bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatıyla tahkikata başlanılmıştır.
(7) MERKEZ İLÇEDE DİĞER KAZALAR
07 Kasım 2019 günü saat: 16.00 sıralarında Üyük köyünde ikamet eden L.G.(1965-E) isimli şahıs evinin çatı onarımını yaptığı sırada çatının çökmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır- Yaralı kendi imkânları ile geldiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin yapılmasına müteakip taburcu edilmiştir.
1
(8) LÂÇİN’DE DİĞER KAZALAR
15 Ekim 2019 günü saat: 15.30 sıralarında Çamlıca köyünde bulunan işçi olarak çalışan D.D.(1983-E) isimli şahıs pansiyonun yemekhane bölümünde yemek hazırladığı sırada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle sağ el işaret parmağını robota kaptırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı şahıs Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Olayın 07 Kasım 2019 tarihinde öğrenilmesine müteakip bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatıyla tahkikata başlanılmıştır.
(9) MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
07 Kasım 2019 günü saat: 16.00 sıralarında Pınarçay mevkii Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren isimli işyerinde işçi olarak çalışan Haç. isimli şahıs işyerinde çalıştığı sırada sağ eline metal parçası batması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı kendi imkânları ile geldiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin yapılmasına müteakip taburcu edilmiştir.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın