Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Çocuklara hayvan sevgisi aşılandı.

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 1/I öğrencileri, ‘’4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’’ dolayısıyla Hayvan Barınağını ziyaret etti.

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 1/I sınıf öğretmeni Güldane Alparslan öncülüğünde gerçekleşen ziyarette, çocuklara hayvan sevgisi aşılanırken barınağın işlevi de anlatıldı. Çocukları hayvanlarla buluşturan 1/I sınıf öğretmeni Güldane Alparslan,’’Amacım çocuklarımıza okul eğitiminin yanı sıra sevginin, kardeşliğin, paylaşmanın, barışın yani kısaca iyilik ve güzellik adına her şeyi öğretmeye çalışmak olduğunu ve bunun içinde çocuklarımızın okul eğitimini aksatmadan her türlü sosyal aktiviteler yapacağını söyledi.’’

ÇOCUKLAR AŞGIN’LA TANIŞTILAR

‘‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’’ münasebetiyle diğer okullardan da katılım olurken, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’da hayvan barınağındaydı. Kısa bir konuşma yapan Aşgın,’’Hayvanlar bizlere Allah’ın emanetleri ve bu emanetlere hepimizin sahip çıkması gerekiyor.‘’dedi. Konuşmanın ardından çocuklarla sohbet edip birlikte hayvanları gezen Başkan Aşgın, fotoğraf çekimlerinin ardından barınaktan ayrıldı.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın