Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

‘Bu şahıs siyasi miadını doldurmuş, sahipsiz gezecek bir konumdadır!’

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Hasan Oğuz Öbekçi’den Özsaçmacı’ya sert tepki…

‘Bu şahıs siyasi miadını doldurmuş, sahipsiz gezecek bir konumdadır!’

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Hasan Oğuz Öbekçi, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın twitter paylaşımına sert tepki gösterdi.

Özsaçmacı’dan ‘İP Yetkilisi’ diye bahseden Hasan Oğuz Öbekçi bu şahsın  siyasi miadını doldurmuş, sahipsiz gezecek bir konumda olduğunu söyledi.

İP ÇOrum Yetkilisinin, MHP Genel Başkan Yardımcısı, Çorum ve iskilip’in gözbebeği, Mustafa Hidayet Vahapoğlu ile İl Başkanı, İskilip ve Merzifon Halkını Aşağılayıcı Bir Uslupla Hedef Alarak ; ’’ Bizim Buralarda İpe Urgan Derler Urgana Merzifon’dan Getirdiğimiz Eşekleri Bağlarız. Bursa’lılarda İskilip’ten Getirip Bağlıyor. ‘’ şeklinde paylaşımda bulunduğuınu hatırlatan Öbekçi, açıklamasının dfevamında şu görüşlere yer verdi; ‘

Öncelikle bu şahsın kullanmış olduğu dil ve uslup, siyasi ahlakın ötesinde şuursuzca olup  kendi kişiliğini net şekliyle ortaya koymuştur.  Bu tür ahlak dışı söylemlerle bir yere varamayacağının farkında olmayan bu şahıs, geçmiş dönemlerde  şuan saygısız ve aşağılayıcı cümlelerle hedef aldığı Genel Başkan Yardımcımızdan  İl Başkanlığı görevi istemiş olup, isteği yerine gelmeyince kapı kapı siyaset arayışına girmiştir.

Bu İsteğini dile getirirken kendine yakıştırdığı  mahlükatın yerine kendini koymayı teklif etmiştir.  Reddedildiğinde ise, İP’te kendine bulduğu sıfatla  kendine yakışan dille Genel Başkan Yardımcımız, İl Başkanımız, İskilip ve Merzifon halkına bu ağır kabul edilemez hakaretleri dile getirmiştir.

Bu tür davranışlarla yöneticilik yaptığı ildeki halkına ağır hakaret edebilen şahısları siyasi konjonktür asla kabül etmemekle birlikte kendileri kapı kapı siyasi hayat aramakla geçirmektedirler. Ancak bu şahsın kendine yakıştırdığı mahlükat ismi ve kullandığı dili ile artık siyasi miyadını doldurduğunu, sahipsiz gezecek bir konumda olup siyasi tarihe kara bir leke olarak geçtiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

Bu uslup ile hareket eden şahsın İl Yöneticisi olarak düşünülmesi dahi siyasi bir faciayken halen görevinde kalması ve özür dahi dilememesi manidardır.

Geçtiğimiz süre içerisinde kendi partisinin İskilip İlçe yetkililerinin dahi kabüllenmeyip sert bir dille kınamasına rağmen halen özür dileyip görevinden istifa etmemesini öfke ile kınıyorum.

Başta Genel Başkan Yardımcımız, İl Başkanımız, İskilip, Merzifon ve Çorum halkından  kamuoyunun gözü önünde derhal özür dileyerek istifa etmesini bekliyorum.

Siyasi ahlakımızın izin verdiği çerçevede söyleyeceklerimizi şimdilik tamamlarken, sürecin takipçisi olacağımızı bu ve benzeri bir gaflete tekrar düşmeleri halinde tepkimizin bu kadar yumuşak olmayacağını kamuoyu önünde deklare ediyoruz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın