Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Bayramlar kucaklaşma dönemi, kaynaşma vesilesidir.

Milliyetçi hareket partisi Kurban bayramı münasebetiyle bayramlaşma programı düzenledi.
Parti binasında gerçekleşen toplantıya MHP İlçe başkanı Ertuğrul Onan Belediye meclisi üleri, Partililer, ülkücüler ve vatandaşlar katıldı.
Bayramlaşma programında bir konuşma yapan İl Başkanı Arslan Kaynar, Bayramlar kucaklaşma dönemi, kaynaşma vesilesi, yakınlaşma vetiresi, paylaşma ve gönül alma mevsimidir, dedi.
Kaynar konuşmasına, Dargınlıkların tasfiyesi, kırgınlıkların telafisi, kavga ve küslüklerin  tamiri için bayramların manevi iklimi eşsiz bir fazilet vakti, emsalsiz bir fırsat kaynağıdır.


Milletçe kurban ibadetinin vecdi, bayram iradesinin vazgeçilmez azmi ile  her zorluğu göğüsleyeceğimize, her zulmü gövdesiyle birlikte devireceğimize inancımız tam ve eksiksizdir.
Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun işaret ve ifadesi olmakla birlikte, mana ve muhtevası çok derin ve kavrayıcıdır.
Aynı zamanda Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir. Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir.
Kurban Bayramı barış ve kardeşliğin sevincidir. Kurban Bayramı hatırlamanın ve hatırlanmanın sedası, adil ve  hakkaniyetle bölüşmenin sevabıdır.
Besmeleyle kesilen her kurban, sıkılan her el, uzatılan her ikram, gülücükler saçan her yüz, hasret akşamlarından sonra şafakla doğan her vuslat birliğimizin harcı, dirliğimizin haysiyetidir.
Bizi bir millet yapan, nihai olarak bu milleti eğilmez ve baş edilemez kudret haline getiren bayramların yüksek erdem ve esenliğidir.


İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı safları sıklaştıracak, kardeşlik bağlarımızı güçlendirecek, milli ve manevi hissiyatı daha da perçinleyecektir.
Kurban Bayramı; manevi iklim ve ruhundan aldığı feyizle çirkin ve ucuz hesap peşinde koşan çevrelerin tuzaklarını boşa çıkaracak, kaynaşma iradesini Allah’ın izniyle teyit edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerimle aziz vatandaşlarımın, Türk-İslam âleminin ve Çorumlu hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum.
Bayram tatili münasebetiyle yollarda olan vatandaşlarımızın kazadan beladan uzak bir şekilde tatillerini geçirmelerini, sevdiklerine kavuşmalarını diliyorum.
“Hac Farizası” için kutsal topraklarda bulunan tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyor, ibadetlerinin kabul olmasını, dualarında olabilmeyi ve sağlıcakla dönmelerini temenni ediyorum.
Hz.İbrahim’in Allah’a verdiği ahdini tutarken ortaya koyduğu inancı, Hz.İsmail’in teslimiyetindeki cesareti ufkumuzu sarsın. Kurban Bayramımız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın