Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Bayan Voleybolu üvey evlat, istenmeyen çocuk!

Çorum’un sahipsiz tek takımı 2.ligde yokluklar içinde mücadele etmeye çalışıyor. Geçen yıl sezon başlaması ve sezon ortasında ciddi anlamda ekonomik sıkıntı çeken çorum ilimizin tek voleybol takımı sezona yine sıkıntılarla giriyor.
Çorum Voleybol Spor Kulübü Başkanı Ali Haydar Teke yaptığı yazılı açıklamada, kulüp olarak 30-40 bin lirayı geçmeyen bir bütçe ile 2.lig de bir sezonu tamamlayacak hatta bir veya iki takviye ile 1.lig için play off oynayabilecek bir alt yapıya sahip olduklarını söyledi.

Teke, Çorum’da kimsenin voleybola özellikle de bayan voleyboluna sıcak bakmadığını belirten Teke, “Kulübümüze maddi desteği bırak deplasman için araç teminine bile yanaşılmıyor .
Geçtiğimiz sezon Spor İl Müdürümüz Haşim Eğer’in Ordu,Amasya ve Osmancık deplasmanlarında araç desteği, Akp İl Başkanı Sayın Yusuf Ahlatcı Bey’in de Rize Deplasmanında maddi desteği oldu” dedi.

Ali Haydar Teke, Kulübün tamamen kaderi ile baş başa bırakıldığını ifade ederek “Denilebilir ki madem maddi gücünüz yok neden bu işlere giriyorsunuz? Bir noktada haklı olunabilir ancak biz Çorum’u seviyoruz. Çorum’a, Çorum’luya, Çorum Voleyboluna hizmet etmek istiyoruz. Çorum’un her zaman Profesyonel Bayan Voleybol takımı olsun, voleybol ile ilgilenen gençlerimize hedef olsun, Sporun her alanında Çorum’un marka değerine katkı olsun istiyoruz.
Açıklamasına, Siyasiler ve iş dünyasının sadece futbola destek verdiğini iddia ederek devam eden Teke, Futbola destek verince Çorum’da spora destek vermiş olmuyorsunuz sadece Futbola ve Futbol Takımına destek vermiş oluyorsunuz.
Çorum’da farklı branşlarda binin üzerinde sporcu var öncelikle bunu ayırmak gerekir. Çorum Voleybol Spor Kulübü olarak bakarsak; Ne Belediye Ne bir Kurum Çorum da Bayan Voleyboluna destek olmaktan yana değil aksine karşı bir tavır içerisindeler ve biz bunun nedenini bir türlü anlamıyoruz.
Kız çocuklarının spor yapma hakkı yok mu eğer böyle bir şey varsa ve bunu biz bilmiyorsak bize de söyleyin de boşuna uğraşmayalım.
Bir Beden Eğitimi Öğretmeni olarak benim tek başıma gücüm sadece 1 sezona yetti ikinci bir sezonu çıkaracak gücüm yok ama bakıyorum KOSKOCA ÇORUM’un da kızlarına sahip çıkacak gücü yok.
Takımın tamamen Çorumun çocuklarından oluştuğunu hatırlatan Teke, “5 yıldır edindiğim tecrübe bu çocukların Çorumda spor yapmaya hakları olmadığı yönünde çünkü bizim çocuklarımız Bayan ve TVF Bayan Voleybol 2. liginde mücadele ediyorlar.
Yüzümüze karşı Bayan Voleyboluna tek kuruş vermem diyen İş adamından da bıktık bu da kesin ve net. Bu sene 4 oyuncumuz sırf bu sebepten Beden Eğitimi Spor Yüksekokuluna Çorum da değil farklı illerde müracaat edip Voleybol hayatına Çorum dışında devam edecekler bu yönde karar verdiler ve benim bu kararlarını değiştirecek gücüm kalmadı.
Bayan Voleybolunun üvey evlat,istenmeyen çocuk olmasından artık sıkıldık. 12 takımlı 2.lig de mücadele ediyoruz ve biz de Çorumu temsil ediyoruz, Yozgat’ı Amasya’yı felan temsil etmiyoruz yanlış anlamayınız ki keşke oraları temsil etsek !! belki üvey evlat değil öz evlat olurduk da bir Çorum sevdalısı olarak benim için işin en acı kısmı da bu.” dedi.

Yıllardır seslerini kimseye duyuramadıklarını belirten Teke, “Şuan izin almadığım için ismini vermeyeceğim bir kurum 2.lig katılım bedeli olan 3 bin lirayı karşıladı çok teşekkür ediyorum ancak ligde oynamak için şuan maddi gücümüz yok ve lig başlayana kadar ligi kaldırabilecek bütçe bulamadığımız takdirde takımımızı ligden çekiyoruz ve 5 yıllık emeklerimiz ile A Takım seviyesinde oynayabilecek düzeye getirdiğimiz 25 oyuncumuzu ve bu oyuncuların hayalleri tek kalemde boşa çıkarmak zorunda kalıyoruz. Daha da kötüsü birçoğunun Voleybol hayatı ya bitecek yada mecburen Çorum dışında devam edecek. Bizlere bu durumu yaşatan bütün Siyasilerimize ,İş Adamlarımıza ve Emeği geçen herkese teşekkür ederim ” şeklinde açıklamada bulundu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın