Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

“Atatürk” demek “Türk” demektir, “Cumhuriyet” demektir.

Milliyetçi hareket partisi merkez ilçe başkanı Ertuğrul Onan, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Onan yayınladığı mesajda, Ezelden ebede yaşayacak olan büyük Türk milletinin en seçkin kahramanlarından, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünün içinde bulunmaktayız, dedi.

Onan mesajının devamında, Mustafa Kemal Atatürk; tarihimizin bu zamana kadar gördüğü en büyük devlet adamı ve komutanlardan birisi olarak, büyük bir azim ile en imkansız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini en iyi şekilde gösteren büyük bir dehadır. Türk milletini; çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için her alanda büyük mücadeleler veren Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda millet olma şuurunu da güçlendirerek, Cumhuriyetimizi kurmuştur.

Gazi Paşa, kendisini milletimize adamış, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, 57 yıllık hayatına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş, milletimizin her alanda
yükselmesi için yılmadan çaba göstermiş tarihi bir kişiliktir.Milletimiz var oldukça, bağımsızlık ve hürriyete, medeniyet ve refaha giden yolda Yüce Türk Milletine sonsuza dek rehber ve ışık olmaya devam edecektir.
Atatürk demek, “Ne Mutlu Türk’ üm Diyene” sözüne sadakattir. Nitekim “Atatürk” demek “Türk” demektir, “Cumhuriyet” demektir. Samsun’ dan, İzmir’ e kadar adım adım, aşama aşama sahnelenen kahramanlık demektir.

Bu düşüncelerle vefatının yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadelemizin bütün kahramanlarını, bütün aziz şehit ve gazilerimizi bir
kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Ne mutlu “Türküm” diyene !

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın