Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

750 BİN TL REFAKATÇİ MİSAFİR HANESİNDE KULLANILACAK.

Çorum Belediyesi tarafından Gazi Caddesi ve İnönü Caddesi’ndeki 385 araçlık yol üstü otopark yerleri açık artırma usulü ihale edildi.
Belediyesi Turgut Özal İş Merkezi’nde Belediye Encümeni huzurunda yapılan ihaleye 3 firma teklif verdi. Firmalardan birinin evraklarında eksiklik olması nedeniyle dosyayı kabul edilmedi.
Ardından da açık artırma usulüyle ihale açıldı. Özpark ve Ömür Elektronik firmaları arasındaki açık artırma adeta kıran kırana geçti.
80 bin lira ile başlayan ihalede her iki firma yetkilileri de ihaleyi kazanabilmek adına büyük bir yarış içerisine girdiler.
Özpark adına Yaşar Özçiftçi ile Ömür Elektronik adına Ömer Gürcan’ın girdiği ihaleyi 750 bin TL’ye Yaşar Özçiftçi aldı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim  Aşgın’ın onaylamasının ardından ihale kesinleşmiş olacak. Gazi ve İnönü Caddelerinde başlatılacak olan ücretli otopark uygulamasında ilk 15 dakikanın ücretsiz olacağı, ardından da saatlik ücret uygulaması yapılacağı belirtildi.
Oto parka geliri Refakatçi Misafirhanesinde kullanılacak. Böylece, Çorum Belediyesi tarafından tedavi amacıyla ilçelerden ve civar illerden gelen hasta ve hasta yakınlarının konaklamaları amacıyla hizmete sunulan Refakatçi Misafirhanesinin giderleri için kaynak sağlanmış olacak.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın