Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

1 Mayıs işçi bayramı kutlandı.

“Emek ve Demokrasi Bayramı” olarak da adlandırılan 1 Mayıs İşçi Bayramı, Türkiye genelinde olduğu gibi Çorum’da da kutlandı.
Saat Kulesi önünde buluşan binlerce işçi ve emekçi, hakları için birlik oldu.
1 Mayıs mitinginde işçiler, kamu emekçileri, gençler, kadınlar ve emekliler olmak üzere toplumun değişik kesiminden birçok vatandaş katıldı. 1 Mayıs yürüyüşüne ve mitingine bazı siyasiler de destek verdi.
Pirbaba Parkı önünde başlayan 1 Mayıs mitingine başta sendikalar olmak üzere demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler de kitlesel bir şekilde destek verdi.
Mitinge katılanlar Pirbaba Parkı’nda buluşarak, Gazi caddesi boyunca Saat Kulesi’ne kadar yürüdüler.
1 Mayıs mitingi, iş kazalarında, bağımsızlık ve demokrasi ve emek mücadelesinde hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşu yapılması ile başladı.
Kutlamada daha sonra 1 Mayıs Kutlama Komitesi’nde yer alan sendikaların başkanları birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından sahne alan Eğitim Sen Müzik Grubu’nun seslendirdiği marşlar ile 1 Mayıs coşkusuna ayrı bir renk kattı. Katılımcılar daha sonra Eğitim Sen Müzik Grubu’nun seslendirdiği parçalara eşlik ederek halaylar çekti. 1 Mayıs coşkusu olaysız bir şekilde sona erdi.
Tüm ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüş ve mitinglerle kutlandı.
Türk-İş, KESK ve DİSK öncülüğünde düzenlenen 1 Mayıs kutlamaları için alanına giren vatandaşların üzerleri polis tarafından arandı.
Sloganlar atarak 1 Mayıs’ı kutlamak için alana giriş yapanlar, polisler tarafından arandıktan sonra alana alındı.
1 Mayıs İşçi Bayramı, Çorum’da bayram havasında geçti.
Bugün Piribaba Parkı’nda bir araya gelen siyasi parti temsilcileri, sendikalılar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde 1 Mayıs’ı halaylarla kutladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın