Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

08-11 Temmuz 2019 Uluslararası Sanayi Fuarı gerçekleştirilecektir.

T.C. Orta Karadeniz kalkınma ajansı Innoprom uluslararasi endüstriyel ticaret fuarı (the int. Industrial trade fair innoprom -2019) uluslar arası sanayi fuarı hakkında duyuru yayımladı.
Son yıllarda Rusya ile gelişen ticaretin fuarlarla desteklenerek güçlenmekte olduğu tüm dünya tarafından izlenmektedir. Türkiye cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya devlet başkanı Putin’in birlikte açması beklenen ve 10. Cusu düzenlenen fuara Türiye “partner” ülke olarak katılmaktadır.
Kamuyu bilgilendirmek amacı ile gönderilen Bilgi notunu okuyucularımızla paylaşıyorum.

Yer     : Ekaterinburg- Rusya
Tarih  : 8-11 Temmuz 2019
Fuar Web sitesi: https://www.innoprom.com/en/
Ajansa Ayrılan Stand Alanı
ve Ücreti: 10 m2 ve 6000 USD

08-11 Temmuz 2019 tarihlerinde Rusya’nın Ekaterinburg kentinde Innoprom 2019 Uluslararası Sanayi Fuarı gerçekleştirilecektir. Resmi açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir PUTİN’in yapması planlanan ve 2019 yılında 10’uncusu düzenlenecek olan fuara, 20 ülkeden 600 firmanın katılım sağlaması ve 50.000 profesyonel iş insanının ziyaret etmesi beklenmektedir. Ülkemiz bu yıl fuarda “PARTNER ÜLKE: TÜRKİYE” adı altında yer alacaktır.

Innoprom Fuarında metal işleme, endüstriyel otomasyon, 3 boyutlu baskı ve lazer teknolojileri, makine mühendisliği ve komponent üretimi ve enerji mühendisliği alanında özelleşmiş sergi alanları yer alacaktır.

Fuarda her yıl Rusya’nın dış ticaret yaptığı majör ülkelerden biri partner olmaktadır. Bu yıl yukarıda da belirtildiği üzere Türkiye partner ülke olarak belirlenmiştir. Partner ülkelere sunulan avantajlar;

 • En geniş fuar sergileme alanlarının tahsis edilmesi
 • “İş Programı” kapsamında fuara katılan diğer kurumsal temsilci ve otoriterlere ile irtibat sağlanması
 • 300 den fazla Rus media şirketi tarafından Partner Ülke’nin PR çalışmasının yapılması

Katılımcılar aynı zamanda Fuar süresinde yürütülecek “İş Programı”ndan da istifade edebilecektir. İş programı kapsamında; 4 gün boyunca 160 a yakın oturum gerçekleştirilecek, 500 uzman konuşmacı yer alacak, 20 ülkenin önde gelen firmalarından CEO’lar buralarda yer alacak ve yaklaşık 13.000 katılımcıya ulaşması bekleniyor.
İş Programı kapsamında ele alınacak konular;

 • Dijital üretim,
 • Endüstriyel inovasyon,
 • Üretimde yeni malzeme çeşitleri,
 • Çevre şehircilik çözümleri,
 • Tedarik zinciri ve endüstriyel lojistik,
 • Finansal forum,
 • Endüstriyel robotik,
 • Teknik ve mesleki eğitim çözümleri,
 • Endüstriyel tasarım, metal işleri şeklinde olacaktır.
  Fuarda ayrıca firma eşleştirme (matchmaking) programları da gerçekleştirilerek ilgili firmaların kendi iletişim bilgilerini paylaştığı ve ticari işbirliklerini geliştirdiği seanslar düzenlenecektir.

Söz konusu fuar için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza Kalkınma Ajanslarına tahsis edilmek üzere 90 m2 yer ayrılmış ve konu ile ilgili Bakanlığımız talep yazısı 15/05/2019 tarihinde Ajansımıza ulaşmıştır. Bölgemizin Rusya’ya deniz komşusu olması, bölgeden ihracat ve ithalat verilerimize bakıldığında en önemli ticari ortak ülke konumunda olması sebebiyle Ajansımız fuara katılım sağlamayı planlamaktadır. Rusya ile ekonomik ilişkileri olan ve bunu daha çok geliştirmek isteyen bölgelerden Ajansımız da dahil toplam 9 Ajans ön katılım talebinde bulunmuş ve Bakanlık tarafından ön onay verilmiştir.

[email protected] +7 (495) 660-75-89 www.innoprom.com

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın