Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Yeniden Refah Çorum’da Kendi Adayını Çıkaracak

AK Parti’den Yeniden Refah Partisi’ne geçen Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi işler başkanı Suat Kılıç, Çorum’da yerel seçime kendi adayları ile gireceklerini duyurdu.
AK Parti’den Yeniden Refah Partisi’ne geçen Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi işler başkanı, 06 Temmuz 2011 – 25 Aralık 2013 tarihleri arası Gençlik ve Spor Bakanlığı yapan eski bakan Suat kılıç, İl Divan Toplantısı için geldiği Çorum’da, Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere kendi logo ve adayları ile gireceklerini açıkladı.
ZAMLARI ELEŞTİRDİ ACİL ÇÖZÜM İSTEDİ
Çorum’da Partililere hitap eden Suat Kılıç, zamların halkı sıkıntıya düşürdüğünü ve emeklilere bir an önce geçimini sağlayacak zam verilmesini istedi. Yapılan zamlar karşısında halkın alım gücünün azalması vatandaşı zor duruma düşürdüğünü acilen zam verilmesi gerektiği ifade etti.
ÇORUM’DA KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ
Çorum’da kendi logoları ve adayları ile seçime gireceklerini belirten Kılıç; “Çorum milli görüş siyaseti, adil düzen değerleri açısından da çok önemli bir şehir. Geçmişte Refah Partisi ve milli görüşe ilk belediye kazandıran illerden biri olduğunu ifade ederek şimdi bir yerel seçimin arefesindeyiz. Tarih yazmakla mükellefiz. Hedefimiz Çorum’da genel seçimde aldığımız oylarımızı yerel seçimde daha da yukarı çıkarmak, başarıyı yukarıya doğru tırmandırmaktır. Şimdi önümüzdeki yerel seçimler var. Yeniden Refah olarak Türkiye’nin bütün illerinde ve Çorum’da seçime kendi logomuz ve kendi adayımızla girmeye kararlıyız.” Dedi.
‘TERCİHİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’
Cumhur İttifakı’nda bulunmaktan dolayı pişman olmadıklarını anlatarak gerekçelerini de sıralayan Kılıç, Türkiye’nin Kılıçdaroğlu ve Erdoğan arasında bir seçime girdiğini ve tercihlerini Erdoğan’dan yana kullandıklarını ifade ederek; benzer bir durumda yine Erdoğan’dan yana tavır sergileyeceklerini vurguladı.
Cumhur İttifakı’nda bulunmaktan dolayı pişman olmadıklarını dile getiren Kılıç, Türkiye’nin Kılıçdaroğlu ve Erdoğan arasında bir seçime girdiğini ve tercihlerini Erdoğan’dan yana kullandıklarını ifade ederek, Cumhur İttifakı ile girdiğimiz 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 5 milletvekili ile partilerinin temsil edildiğini, Cumhur İttifakı’nda bulunmaktan dolayı pişman olmadıklarını, Türkiye’nin sayın Kılıçdaroğlu ve sayın Erdoğan arasında sıkıştığı bir tercihte biz tercihimizi sayın Erdoğan’dan yana kullandıklarını, Tekrar Türkiye’nin böyle bir sıkışmışlık yaşamasını istemediklerini ama yine Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında bir tercih yapacak olursak yine Erdoğan’ı tercih edeceklerini söyledi.
Seçim sonrası halkın vergiler, zamlarlar sıkıştığını çözüm için hükümete gerekeni söylediklerini ifade eden Kılıç seçim ittifakı yaptıklarını, Yeniden Refahın iktidar olmadığı, iktidar olmaları durumunda sorunları çözeceklerini , iktidarın yaptıklarını kabul etmediklerini söyledi.
Bugün seçimin kaybedeni Kılıçdaroğlu bırakın Türkiye’yi, Cumhuriyet Halk Partisi’ni bile yönetemiyor.
İktidar olsalardı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vergileri artıracaklarını, zamların olacağı, kendilerine düşenin çok çalışmak ve kendi yollumuzu tayin etmek dedi.
İSTANBUL 5 YIL DAHA KAYBETMESİN
İstanbul’un yeniden Ekrem İmamoğlu tarafından yönetilmesini arzu etmediklerini aktaran Kılıç, 4 yılını kaybeden, beşinci kayıp yılını yaşamakta olan İstanbul’un bir beş yıl daha kaybetmesine gönüllerinin razı olmayacakları söyledi.
Konuşmasında İstanbul’da kimi destekleyeceklerini de açıklayan Kılıç; “İstanbul’da da kendi adayımızı çıkaracağız ama tabii ki aklın, bilimin, mantığın gereğini de arka plana atmayacağız. Biz İstanbul’un yeniden Ekrem İmamoğlu tarafından yönetilmesini arzu etmiyoruz. Önce kendi adayımızı ortaya koyacağız, sonra bugün Cumhur İttifakı’nda birlikte olduklarımızın bize bir teklifleri olursa, ona göre harekat edeceklerini olmazsa mevcut bakış açımıza göre yol alacaklarını ifade eden Kılıç, Biz kendi adaylarımızla seçime girecek şekilde hazır olmak mecburiyetindeyiz. Ya ittifak olursa diye rehavete kapılırsak, boşta kalırsak, Ağustos böceği gibi yazı şarkılarla geçirirsek kışın karıncanın kapısında el açmak mecburiyetinde kalırız dedi.
Yeniden Refah Partisi teşkilatına seslenen Kılıç, Önümüzde yerel seçimler var, Yeniden Refah olarak Türkiye’nin bütün illerinde ve Çorum’da seçime Allah’ın izniyle Yeniden Refah logosuyla ve kendi adayımızla girmeye kararlıyız. Tabii ki önceliğimiz kendi bayrağımıza sahip çıkmak, kendi adaylarımızla yola çıkmak ve yola çıktığımız adayların arkasında durmaktır dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın