Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Yeni Çorumspor, Afjet Afyonspor’u 4-2 mağlup etti.

Yeni Çorumspor A.Ş. konukz ettiği Afjet Afyonspor’u4-2 mağlup etti.


Ligde üst sıraları yakından ilgilendiren maçta Yeni Çorumspor A.Ş. ile Afjet Afyonspor DR. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda karşı karşıya geldi. Yaklaşık 5 bin civarında taraftar topluluğunun izlediği maçın henüz 8. dakikasında Çorum ekibi Mikail’in güzel hareketlerle getirip yaptığı ortada Murathan’ın kafayla topu filelere göndermesiyle 1-0 öne geçti.
29. dakikada Osman’ın ceza alanın içerisinde İlker’i düşürmesi sonucu kazanılan penaltıyı yine aynı futblcu gole çevirerek eşitli sağladı.
Ancak golden 2 dakika sonra kornerden gelen ortada iyi yükselen Kerem Çağatay kafayla topu ağlarla buluşturarak Çorumspor’u yeniden öne geçirdi.
İlkyarısı 2-1 Çorumspor üstünlüğü ile sona eren maçın ikinci yarısında konuk ekip oyuncu değişiklikleriyle birilkte daha atak bir görüntü sergilese de skoru korumayı bilen Çorumspor ani ataklarla da tehlikeler yarattı.
Bunlardan birinde de Murathan’ın soldan yaptığı ortada arka direkte topla buluşan Kıvanç takımını rahatlatan golü attı: 3-1
78. dakikada sahanın en başarılı isimlerinden biri olan Mikail, mükemmel bir frikik golüyle farkı 3’e çıkardı: 4-1
89. dakikada Afyon adına sahanın en çalışkan ve başarılı ismi olarak göze çarpan Mehmet Tosun güzel oyununu bir de golle süsleyerek skoru ilan etti: 4-1
Bu skorla Yeni Çorumspor A.Ş. puanını 22’ye çıkarırken, Afyonspor ise 20 puanda kaldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın