Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Vali ve Belediye Başkanı Cemevi Temel Atma Törenini Terk Ettiler

Çorum Valisi ve Belediye Başkanı cemevi temel atma törenini  terk ettiler!
Temel atma törenine kimler katıldı
Çorum Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Şubesi ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği tarafından ortaklaşa inşa edilecek olan Kültür Merkezi’nin temeli atıldı.
Törene HDP İstanbul Milletvekili Zeynal Özel’in katılması ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Mat’ın ayrıştırıcı bir dille konuşması üzerine protokol üyeleri töreni terk etti. Protokol katılımcılar konusunda yanlış bilgi verdi, veya yanıltıldımı?
Bu sorulara sorumluların cevap vermesi önemli zira bundan böyle bu tür organizasyon ve etkinliklerde katılım Protokolde olduğu gibi kamuoyunda soru işareti yarattı.

AYRIŞTIRICI BİR DİLLE KONUŞUNCA
Törende konuşan Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Mat’ın “Bizim önderlerimiz Hacı Bektaşlardır, Pir Sultanlardır. Ebu Suudlar olamaz” sözleri üzerine Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı tören yerini terk etti.
HDP MİLLETVEKİLİ ÇORUM’A GELDİ
HDP İstanbul Milletvekili Zeynal Özel’in de törene katılmasını protesto eden protokol üyeleri, alandan hep birlikte ayrıldı. Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Mat’ın törende yaptığı konuşma mezhepçi ve rahatsız edici bulundu.
Çorum Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Şubesi ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneğinin PKK yandaşı HDP ile anılmasıda şehit yakınları tarafından rahatsız edici olarak değerlendirildi.
TAHAMMÜL ETMEYİ ÖĞRENECEKLER!
Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Mat, yaşananlar sonrası açıklamada bulundu. Mat, “Yaptığım konuşmamdan dolayı rahatsız olan Çorum Valisi ve AKP Çorum Belediye Başkanı tören alanını terk etti. Toplumumuza karşı yaptıkları bu saygısızlıktan dolayı kendilerini kınıyorum. Taleplerimizi ve eleştirilerimizi dinlemeye bile tahammül edemeyen bu zihniyet er ya da geç dinlemeyi de öğrenecek. Onlar duymak istemeseler de biz haklı davamızda bildiklerimizi daha yüksek sesle söylemeye ve bunlara rahatsızlık vermeye devam edeceğiz” dedi.
Kaynak: Çorum TİME

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın