Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Turkiye, dünya Müslümanlar’ı için vazgeçilmez bir umuttur.

AK Parti çorum belediye başkan adayı Halil İbrahim Aşgın, Yeni Zelanda’da yaşayan Cami saldırısı ve 40 Müslümanın  şehit edilişi ile ilgili kınama mesajı yayınladı.

AŞGIN, Yeni Zellanda’da yaşanan cami saldırısı ve 40 Müslüman kardeşimizin şehit edilişi, haçlı zihniyetinin geldiği noktanın en açık ifadesidir. Orada verilen mesajlar Türkiye üzerine, bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerine ise bu milletin oturup bir kez değil, bin kez daha düşünmesi gerekir.

Bu cani saldırıyı lanetliyor ve kınıyorum. Bu mesele sıradan bir olay olmadığı gibi, sıradan bir terör olayı da değildir. Müslümanlar’ın doğal lideri durumunda gördükleri Türkiye’nin güçlenmesinden duyulan panik ve öfkenin tezahürüdür.
Bazen bulunduğunuz yere ve konumuza düşmanınızın gözünden bakmak gerekir ki bu çoğu vakit sizin gücünüzün sağlamasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, sadece bu ülkede yaşayan insanlar için değil, tüm dünya Müslümanlar’ı için vazgeçilmez bir umuttur.
İçerde ya da dışarda hiç farketmez, Müslümanlar’a kin ve düşmanlık besleyen her kim varsa, hiç bir fırsatı kaçırmaksızın her şart ve ortamda saldırısından bir adım bile geri durmuyor. Bu kimi zaman Ezan-ı Muhammediyye’yi aşağılayıp protesto etmek olarak tezahür ediyor, kimi zaman da bu acımasızlıkta Müslümanlar’ın katliyle sonuçlanıyor.
En başından beri söylediğimiz şey, bu millete ve bu ümmete hizmet etmektir. Bizim meselemiz kuru bir iktidar ya da makam meselesi değil, ümmete karşı duyulan kinlerinin önündeki tek engel gördükleri Türkiye’nin daha güçlenmesi ve İslam beldelerinin liderliğini sürdürmesi meselesidir.
Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Ümmetin başı sağolsun.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın