Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Tarımsal Sulamaya GES Desteği!

SUYU TOPRAKLA, TOPRAK ÜRÜNLE, ÜRÜN SOFRAYLA’ BULUŞUYOR
AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, güneş enerjili sulama sistemi sayesinde tarımsal üretimde enerji maliyetlerin azalacağını ve susuzluk nedeniyle mahsullerin tarlada kurumayacağını söyledi.
Kavuncu, “Yenilenebilir enerji kaynaklarımız etkin ve verimli şekilde kullanılacak ve çiftçimize destek sağlanacak.” dedi.


Kavuncu açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Hazine ve Maliye Bakanlığımızın yaptığı düzenlemeyle, Tarımsal sulamada Güneş Enerji Sistemi kurulumu için çiftçilerimize Ziraat Bankası vasıtasıyla sıfır faizle, faizsiz 7 yıl 84 ay vadeli kredi desteği sağlanacaktır.
Uygulama süresi 2023 yılsonuna kadar devam eden bu imkânla 7.5 milyon TL’ ye kadar kredi kullanma limiti için sıfır faizli, yüzde 100 faiz desteği sunulacaktır.
Giderek milli güvenlik sorunu haline gelen gıda ihtiyacının karşılanması, üretimin artırılması için yapılan bu düzenlemeyle Tarım alanındaki reformlarımıza bir yenisi daha eklenmiştir. Çiftçilerimizin kalkınmasına katkı sunacak, topraklarımıza, mahsullerimize can olacak bu uygulamanın hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.
Gıda güvenliğini sağlamanın insanlığın en temel sorunu haline geldiği bu günleri önceden gören Cumhurbaşkanımız liderliğindeki devletimiz, vatandaşlarımızı bu sıkıntılardan kurtarmak ve en az düzeyde etkilenmeleri için orta ve uzun vadede tüm tedbirleri almıştır. Vakitlice alınan tedbirler sayesinde hiçbir vatandaşımız çaresiz, sahipsiz bırakılmamıştır.
Yapılan planlamalar doğrultusunda her gün bir yenisi açıklanan destek ve teşviklerle çiftçilerimizi olduğu gibi halkımızın tüm kesimlerini rahatlatacak destekler ve uygulamalar hayata geçirilmeye devam edecektir.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın