Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Rapor Alıp Parti Gezisine Giden Şahiner’e Suş Duyurusu

Yargılandığı davanın duruşmasına rapor alıp katılmayan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e aynı gün Meral Akşener’in Samsun gezisinde yer alması nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.
Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası başkanıyken zimmetine para geçirdi iddiası ile Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan ancak yapılan üç duruşmaya da rapor alarak katılmayan Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yapıldı.
Üçüncü duruşmanın yapıldığı 8 Eylül’de rapor alıp duruşmaya katılmayan Şahiner’in, aynı gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Samsun gezisine katıldığı ortaya çıkmıştı.

VERİLEN RAPORLARIN İNCELENMESİ İSTENDİ
Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, Abdülkadir Şahiner’in Meral Akşener’in programına katılması ile ilgili, “Yapılan sosyal medya paylaşımlarında Abdülkadir Şahiner gayet sağlıklı görünmektedir. Paylaşımın altına ‘Genel başkanımız Sayın Meral Akşener ile birlikte Samsun programımız başladı. Çarşamba esnaf ziyaretimiz gayet verimli geçti’ açıklamasını yazmıştır. Yani rapor aldığı gün sanığın Samsun’da parti programında olduğu ve herhangi bir rahatsızlığının da olmadığı açıktır” dedi.
Behiç Akkaş, bu nedenle Şahiner’e verilen üç raporun da incelenip sorumlu doktorların tespit edilmesini, tespit edildikten sonra doktorlar ve sanık hakkında resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarından soruşturma açılması isteği ile Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın