Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Öğrencilere tasarrufun önemi anlatıldı

Çorum Belediyesi “Dünya Tasarruf Günü” etkinlikleri kapsamında Mukadder Akaydın, İsmail Kakaç ve TOKİ Şehit Şükrü Özyol ilkokulunda eğitim semineri verdi.
Tasarrufa dikkat çekmek amacıyla kutlanan “Dünya Tasarruf Günü”nde Çorum Belediyesi öğrencilere tasarrufun önemini anlattı.  Çorum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seminerlerinde öğrencilere çevre bilinci, enerji tasarrufu ve atıkların geri dönüşümle ekonomiye kazandırılması konularında bilgiler verildi.
Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, kaynakları sınırlı olan enerjinin israf edilmeden, gerektiği kadar ve verimli kullanılması gerektiğine dikkat çekerek “Bu anlamda tutumluluk bilincinin yaygınlaşması için Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Su Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüze bağlı personellerimiz Mukadder Akaydın, İsmail Kakaç ve TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulunda su, enerji tasarrufu ve sıfır atık konuları hakkında eğitim semineri verdi” dedi.
Başkan Yardımcısı Yağbat, çevre bilinci, enerji tasarrufu ve atık konularının yaşamımızı yakından ilgilendirdiğini vurgulayarak, bu yönde yapılan eğitimleri önemsediklerini dile getirdi.
Eğitimler sonunda öğrencilere poşet kullanımını azaltmak için bez çanta ve daha yeşil bir çevre için tohum kalem hediye edildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın