Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

ÖĞRENCİLER EVLERDE KÜTÜPHANE OLUŞTURDU

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün başlattığı  ” Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında Bahçelievler MTAL ayağının Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı, Kütüphanecilik Kulübü ve Kültür Edebiyat Kulübü öğretmen ve öğrencileri “Her Evin bir Kütüphanesi olsun” adlı bir çalışma başlattı.

Projeye katılan öğrenciler Bahçelievler Mahalle Muhtarlığı ile işbirliği yapılarak ihtiyaç sahibi aile fertlerine yönelik okuma alışkanlığı bilincini geliştirmek amacıyla tespit edilen evlerin uygun bir bölümüne kitaplık oluşturdu.

Proje çalışmaları kapsamında 2017-2018 Öğretim yılı 2. döneminde görevli öğretmen ve öğrencilerin özverili çalışmaları sonucunda evlerde kitaplıklar yaptırıldı ve bunlar için de kitap toplama kampanyası düzenlendi.

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Orhan Avcı, “25.04.2018 tarihinde gönüllü öğrencilerimiz, görevli öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle birlikte ailelerle buluşmuş, hazırlanan kitaplık ve toplanan kitapların ailelere teslim edilmiştir” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın