Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Kaynar, 14 Mart tıp bayramı kutlama mesajı yayınladı.

Çorum MHP il başkanı Arslan Kaynar’ın 14 mart tıp bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Arslan Kaynar mesajında, Tüm bireylerin, sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için, her türlü hastalıktan korunmaları ve herhangi bir hastalığa yakalandıklarında da, tedavilerinin yapılmasında, hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının vazgeçilmez bir yeri bulunmaktadır.

Ülkemizde, insanların sağlığına kavuşmaları için, tüm zorluklara rağmen, mesleklerini büyük bir özveriyle sürdüren, kutsal bir mesleğin mensubu olan hekimlerimizin yetiştirildiği Tıp Okulları ilk defa, 14 Mart 1827 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. “Tıp hane-i Amire ve Cerrah hane-i Amire” adı verilen, bu ilim ve irfan yuvası, günümüzdeki Tıp Fakültelerinin temelini oluşturmuştur.

Tüm insanlar için, güvenli bir liman gibi hizmet veren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının bu anlamlı günü, ülkemizde “14 Mart 1919” tarihinden beri “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Bu günün tıp hizmetine emek verenlerin sorunlarının tartışıldığı, anıldığı, bilimsel çalışmaların teşvik edildiği bir bayram olarak kutlanmasını arzuluyoruz.Sağlık haftası olarak kutlanan bu bayram, anlamlı bir bayramdır.

Son zamanlarda fazlasıyla artan sağlık çalışanlarına şiddetti kınıyoruz. Saygı ve hoşgörüye dayalı iletişimle, daha iyi ve daha çabuk hizmet gerçekleşeceği kanaatindeyiz.İlk nefeste son nefeste ve her zaman yanınızda olan sağlık çalışanlarına şiddet aslında hastanın kendi sağlığına karşı uyguladığı bir şiddettir.

Sağlıklı bir hasta-çalışan ilişkisinde en önemli etken doğru bir iletişim kurulmasıdır.Hastanın amacı sağlığına kavuşmak, sağlık
çalışanın amacı hastayı biran önce sağlığına kavuşturmaktır. Bu ortak amaca şiddetle, baskıyla, zor kullanarak değil, karşılıklı iyi niyet ve saygı çerçevesinde çalışılarak ulaşılması gerekmektedir.

İnsana karşı saygı, hoşgörü, dayanışma, paylaşma gibi değerlerin güvenli bir yaşamın temel taşları olduğunu unutmamak ve yaşamın temelini korumak için, gece gündüz demeden özveriyle hizmet vermeye çalışan hekim, hemşire ve sağlık çalışanlarınıza sahip çıkılması gerekmektedir.Milliyetçi Hareket Partisi olarak sağlık çalışanlarının faydasına olacak tüm düzenlenmelerin destekçisi olacağız.

Bu anlamlı gün sebebiyle, tüm Çorumlu hemşehrilerimize öncelikle sağlık ve afiyetler diler, hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının en anlamlı günleri olan “14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım, dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın