Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Jandarma, Kablo Hırsızını Yakaladı.

Çorum Organize Sanayi Bölgesinde kablo hırsızlığı yapan şahıs Jandarmanın teknik takibi sonucu yakalandı.
Olayla ilgili yapılan açıklamada, Çorum ili Merkez ilçesi Pınarçay OSB (Organize Sanayi Bölgesi)’nde faaliyet gösteren bir işyerinden 16 Eylül 2021 günü kablo hırsızlığı olayı meydana geldiğinin bildirilmesine müteakip, olayı araştırmak üzere İl Merkez J.K.lığı personeli ve Jandarmanın Dedektifleri JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) personeli tarafından çalışmalara başlanılmıştır.
Görevlendirilen ekiplerce, olay yeri ve çevresinde yapılan araştırmada; şüpheli bir aracın OSB’den çıkış yaptığı tespit edilerek, aracın gideceği güzergâhlar kontrol edilmiş ve araç arazide terkedilmiş halde bulunmuştur. Ekiplerce bölgede yapılan çalışmalar neticesinde aracın sürücüsü olduğu tespit edilen şüpheli bir şahıs yakalanmıştır.
Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, araçta yapılan arama neticesinde; işyerinden çalınan (500) kg bakır kablo ile olayda kullanıldığı tespit edilen (2) adet demir testere, (1) adet kerpeten ve (1) adet demir kesme makası ele geçirilmiştir. Ele geçirilen kablolar işyeri yetkilisine teslim edilmiş olup, olay ile ilgili soruşturma başlatılmıştır.
Çorum İl J.K.lığı sorumluluk bölgesinde hırsızlık olaylarının önlenmesi ve faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın