Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Başladı.

Kadeş Barış Meydanı’nda Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Halk Eğitimi Merkezi tarafından öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerin yıl boyunca yaptığı el emekleri, açılan sergiyle birlikte katılımcıların beğenisine sunuldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası, Halk Eğitimi Merkezleri’nce düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.


Vali Yardımcıları Tamer ORHAN,  Erdoğan Kanyılmaz, AK Parti İl Başkanı Murat Günay,  Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Millieğitim İl Müdürü Abdullah KODEK ile protokol üyeleri, Halk Eğitimi Merkezi kurs eğitmenleri ve kursiyerler tarafından yıl boyunca yapılan eserlerin beğeniye sunulduğu el sanatları sergisinin açılışını yaptı.
Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri, sergiyi gezerek, kurs eğitmenlerinden bilgi aldılar.
Serginin açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Müdürü Sadık Efe hayat boyu Öğrenmenin bir bireyin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerinin bütünü olduğunu söyledi.;
Sadık  Efe, Hayat boyu öğrenmenin fırsatlar yaratarak bireylerin kişisel gelişimini sağlamak, Toplumsal bütünleşmeyi gerçekleştirmek ve Ekonomik büyüme hedeflemek olarak üç temel amacının olduğunu ifade etti.
Çorum Halk Eğitim Merkezi  olarak Hayatın her alanında insanlara dokunmaya onların yanında olmaya devam ettiklerini ifade eden  Efe, yıl içerisinde başvuru yapan yaklaşık 1000 usta öğretici eğitmenlerimizle Çorum’un her mahallesine her köşesine Hatta en uzak köylerimize kadar ulaşmaya çalışıyoruz.
2022-2023 öğretim yılında Çorum Halk Eğitimi Merkezinde  2.337 kurs ve  4.181 vatandaşımız bu kurslardan yararlandığını dile getiren Efe, Bu sene ilk defa  tiyatro kulübü kurduklarını hatırlatan Sadık Efe 3.500 öğrencinin tiyatroyla tanıştığını Ayrıca Türk Halk ve Türk Sanat Müziği konserleri ile müzik şöleni yaşattıklarını söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın