Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

DÜNYANIN EN POPÜLER 30 PLAJI ARASINA TÜRİYE’DEN İKİ TANE BULUNUYOR

Dünyanın en popüler plajları belli oldu!
ingiltere’nin lider tatil sitesi Globehunters, Instagram kullanıcılarının en çok paylaştığı Avrupa’daki 30 plajı listeledi. Birbirinden harika plajların olduğu listede Türkiye’den de iki plaj bulunuyor. İşte her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan Avrupa’nın en gözde plajlarıdan bir kaçını beğeninize sunuyoruz…

1-POSITANO PLAJI / İTALYA
Denize dik yükselen dağlara oyulmuş renkli evleri ile Avrupa’nın en çok beğenilen plajları arasında yer alan Positano plajı, Instagram’da 986.714 kez paylaşıldı.

2-BRIGHTON PLAJI / İNGİLTERE
İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi kıyısında bulunan Brighton Beach, Instagram’da 466.919 kez paylaşıldı.

3-NISSI PLAJI / GÜNEY KIBRIS
Güney Kıbrıs’ın Ayia Napa bölgesinde yer alan ve turkuaz renkli deniziyle cennet gibi bir görünüme sahip olan Nissi Beach, Instagram’da 124.910 kez paylaşıldı.

4-DURDLE DOOR PLAJI / İNGİLTERE
Güney Dorset’teki Lulworth Estate’te bulunan ve dünyanın en ikonik yapılarından birisine sahip olan Durdle Door plajı, 2001 yılında UNESCO tarafından İngiltere’nin ilk doğal Dünya Mirası Alanı olarak seçilmişti. Ünlü plaj, Instagram’da 113.990 kez paylaşıldı.

5-PLAYA D’EN BOSSA PLAJI / İBİZA – İSPANYA

İbiza adasındaki en uzun plajı olan Playa d’en Bossa, sığ suları, geniş kum şeridi ve kumsaldaki restoranları ile biliniyor. Popüler plaj, Instagram’da 88.410 kez paylaşıldı.

6-BOURNEMOUTH PLAJI / İNGİLTERE

İngiltere’nin en güzel iskelelerinden birine sahip olan Bournemouth plajı, aynı zamanda J.R.R Tolkien’ın Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi eserlerini kaleme aldığı yer olarak biliniyor. Uzun sahil şeridiyle dikkat çeken plaj, Instagram’da 67.100 kez paylaşıldı.

11-KLEOPATRA PLAJI / TÜRKİYE

Derin mavi suları ve altın kumuyla hayran bırakan bir güzelliğe sahip olan Kleopatra Plajı, Avrupa’nın en gözde plajları arasında yer alıyor. Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan plaj, Instagram’da 35.656 kez paylaşıldı.

23-KELEBEKLER VADİSİ / TÜRKİYE

Son yıllarda çok daha fazla insana ev sahipliği yapan ve ünü giderek artan Kelebekler Vadisi, Fetiye ölü denizde bulunuyor Instagram’da 26.325 kez paylaşıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın