Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Depremzede çift Çorum’da evlendi

Depremzede çiftin nikahını Başkan Aşgın kıydı.
Kahramanmaraş’ta yıkıma neden olan iki büyük depremin ardından Çorum’a gelen Adıyamanlı Seher Kuşcu ve Erzurumlu Emre Çimen, Çorum’da dünyaevine girdi. Genç çiftin nikâhını Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın kıydı.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 25 yaşındaki Adıyamanlı Seher Kuşcu ailesiyle birlikte Çorum’a geldi. Seher Kuşcu, Çorum’da yaşayan 29 yaşındaki Erzurumlu nişanlısı Emre Çimen’in evine misafir oldu. Evlilik kararı alan genç çift Çorum Belediyesi’ne nikâh başvurusunda bulundu. Başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından çiftin nikâhı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın tarafından kıyıldı.
Seher Kuşcu ve Emre Çimen’in mutluluğuna ortak olan Başkan Aşgın,  depremzede aileye moral verdi. Depremzede vatandaşların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduklarını belirten Başkan Aşgın “Rabbim hayırlı uğurlu eylesin. Hayatın devam etiğini, normalleştiğini göstermesi bakımından önemli bir nikâh. Depremde çok büyük acılar çekildi ancak bu şekilde güzellikleriyle de hayat devam edecek. Genç çiftimizi yürekten kutluyorum.” dedi.
Damat Emre Çimen “Düğünümüzü yaz döneminde yapmayı planlıyorduk ancak deprem nedeniyle Çorum’da nikâh yapmaya karar verdik. Tüm ülke adına çok üzgünüz ama hayat devam ediyor.” dedi.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a da teşekkür eden Çimen, “Başkanımızın özellikle gelip nikâhımızı kıymasından çok onur duyduk. Bizleri yalnız bırakmadığı için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Seher Kuşcu da buruk bir mutluluk yaşadıklarını ifade ederek “Deprem sırasında Adıyaman’daydım. Çok zor günler geçirdik ancak her şeye rağmen güçlüklerin üstesinden geldik.” dedi.
Başkan Aşgın imzaların atılmasının ardından gelin ve damada, Kuran’ı Kerim, Türk Bayrağı ve kahve fincanı hediye etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın