Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Çorum’da meydana gelen asayiş olayları

T.C. ÇORUM VALİLİĞİ İl Emniyet Müdürlüğü BASIN BÜLTENİ

08.11.2019 günü saat:24.00’ den 10.11.2019 günü saat:24.00’ e kadar meydana gelen olaylar aşağıya çıkartılmıştır.

01 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Buharaevler Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 08.11.2019 günü saat:20.00 sıraları
Mağdur-1 : M.Y.
Mağdur-2 : E.A.Y.
Mağdur-3 : A.M.Y.
Müşteki/Şüpheli-1 : B.Y.
Müşteki/Şüpheli-2 : E.T.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde müşteki/şüpheliler sek ve idaresindeki araçların çarpışmaları sonucu mağdurlar ve müşteki/şüphelilerin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandıkları, davacı olmadıkları alınan ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

02 Suçun Türü : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA, YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Sunguroğlu Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 08.11.2019 günü saat:11.00 sıraları
Mağdur-1 : H.T.
Mağdur-2 : H.T.
Müşteki : M.T.
Şüpheli : A.G.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde tarafların sevk ve idaresindeki araçlar ile karıştığı kazada mağdurların yaralandığı belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

03 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI, TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Suçun Yeri : Bahçelievler Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 08.11.2019 günü saat:09.28 sıraları
Müşteki-1 : B.B.
Müşteki-2 : A.B.
Şüpheli : A.O.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde müşteki-1 sevk ve idaresindeki aracı ile seyir halinde iken aniden önüne çıkan şüpheli sevk ve idaresindeki römorksuz araca çarpmamak için direksiyonu kırması üzerine kaza yaptığı, olayda müşteki-2 nin yaralandığı, müşteki-1 in olayla ilgili davacı olduğu belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

04 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Buharaevler Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 09.11.2019 günü saat:20.00 sıraları
Müşteki : E.K.
Şüpheli : M.Ç.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli sevk ve idaresindeki aracı ile yaya olan mağdura çarpışması sonucu mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, davacı olmadıkları alınan ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

05 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Çepni Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 08.11.2019 günü saat:17.15 sıraları
Müşteki : Ö.T.
Şüpheli/Müşteki : S.G.
Müşteki/Şüpheli : V.E.T.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde tarafların sevk ve idarelerindeki araçların çarpışması sonucu meydana gelen kazada, müştekinin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, tarafların birbirlerinden davacı oldukları alınan ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

06 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Mimarsinan Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 10.11.2019 günü saat:21.20 sıraları
Mağdur : S.C.Y.
Şüpheli-1 : K.Y.
Şüpheli-2 : S.Y.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheliler sevk ve idaresindeki araçların çarpışmaları sonucu mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, mağdur ve şüpheli-1’ in davacı oldukları alınan ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

07 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Buharaevler Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 10.11.2019 günü saat:11.00 sıraları
Mağdur : S.A.
Müşteki : N.A.
Müşteki/Şüpheli : M.E.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde şüpheli sevk ve idaresindeki aracı ile yaya olan mağdura çarpışması sonucu mağdurun hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, müştekinin davacı olmadığı alınan ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

08 Suçun Türü : YARALAMALI TRAFİK KAZASI, TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Suçun Yeri : Denizhan Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 10.11.2019 günü saat:13.50 sıraları
Müşteki/Şüpheli-1 : M.Ö.
Müşteki/Şüpheli-2 : M.E.Y.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde müşteki/şüpheli-1 sevk ve idaresindeki araç ile müşteki/şüpheli-2 sevk ve idaresindeki motosikletin çarpışmaları sonucu, müşteki/şüpheli-2’ nin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, davacı olmadıkları ifadelerden anlaşılmış, düzenlenen evrak ikmalen gönderilecektir.

09 Suçun Türü : TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA, YARALAMALI TRAFİK KAZASI
Suçun Yeri : Kaleboğazı Mah.
Suçun Tarihi ve Saati : 10.11.2019 günü saat:15.10 sıraları
Kimlik Tespiti Yapılan : D.H.K.
Mağdur/Şüpheli-1 : S.K.
Mağdur/Şüpheli-2 : Ş.Ç.
OLAYIN ÖZETİ : Olay günü ve saatinde tarafların sevk ve idaresindeki araçların çarpışması sonucu, tarafların hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı, mağdur/şüpheli-2 nin 0.98 promil alkollü bulunduğu, davacı olmadıkları belirtilmiş olup düzenlenen tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir. 11.11.2019
ÇORUM VALİLİĞİ Çorum İl Jandarma Komutanlığı’nın 11 Kasım 2019 tarihli günlük asayiş raporu aşağıda çıkartılmıştır;

MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
07 Kasım 2019 günü saat. 2230 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren iş yerinde işçi olarak çalışan M.Ç. (1972-E) isimli şahıs işyerinde çalıştığı sırada sol ayağına çivi batması neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edilmiştir.

SUNGURLU’DA İŞ KAZASI
08 Kasım 2019 günü saat. 10 00 sıralarında köyünde inşaat işçisi olarak çalışan K. K (1981-E) isimli şahsın 4 metre yükseklikten düşerek hayati tehlikesi bulunmayacak şekilde yaralandı.Yaralı şahıs Sungurlu devlet hastanesinde tedavi altına alındı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MECİTÖZÜ’NDE YÜKSEKTEN DÜŞME
08 Kasım 2019 günü saat. 15 00 sıralarında Karacaören köyünde B.K. (1959-E) isimli şahıs ailesi ile piknik yapmak için gittiği yerde çıktığı ağaçtan düşerek hayati tehlikesi bulunmayacak şekilde yaralandı.Yaralı şahıs sevk edildiği Dodurga Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İSKİLİP’TE KAYIP EŞYA VE MAL
O8 Kasım 2019 günü saat -06 30 sıralarında Yukarıörenseki köyünde ikamet eden Ş.G. (1976-E) isimli şahıs karakola yaptığı müracaatta Kendisine ait traktörünün trafik tescil belgesinin kayıp olduğunu, aramalarına rağmen bulamadığını beyan etti.

MERKEZ İLÇE’DE YÜKSEKTEN DÜŞME
08 Kasım 2013 günü saat: 12 00 sıralarında köyünde bulunan ilköğretim okulunda sivil olarak çalışan işçi çatı katına çalıştığı esnada çatıdan düşerek hayati tehlikesi bulunmayacak şekilde yaralandı.Yaralı şahıs sevk edildiği Erol Olçok Eğitim ve Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MERKEZ İLÇEDE DİĞER KAZALAR
08 Kasım 2019 günü saat 13.00 sıralarında Abdalata köyünde ikamet eden M.B.(1989-E) isimli şahıs evinin önünde hızar motoru ile çalıştığı esnada dikkatsizliği ve tedbirsizliği sonucu yüz bölgesinden hayati tehlikesi bulunmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Erol Olçok Eğitim Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
03 Kasım 2019 günü saat 13 30 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde işçi olarak çalışan B.Ş.(1999-E) isimli şahıs işyerinde çalıştığı sırada elinde bulunan kalıpları ayağına düşürmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.  Yanalı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
08 Kasım 2019 günü saat. 13 00 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organze Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde işçi olarak çalışan isimli şahıs işyerinde çalıştığı sırada ayağını burkması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
08 Kasım 2019 günü saat 13 45 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde işçi olarak çatışan E.K- (1998-E) isimli şahıs işyerinde çalıştığı sırada elinde bulunan kalıpları elinin üzerine düşürmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MERKEZ İLÇE’DE DİĞER KAZALAR
08 Kasını 2019 günü saat• 14 00 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bolgesinde faaliyet gösteren bir işyerinde işçi olarak çalışan S K. (1986-K) paketleme makinasını ıslak bez ile sildiği esnada elektrik akımına kapılarak hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İSKİLİP’TE İŞ KAZASI
03 Kasım 2013 günü saat: 23 30 sıralarında Çomu köyünde faaliyet gösteren işçi olarak çalışan S,K. (1987-E) iş yerinde çalıştığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu ayağını demire vurması neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şeklide yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği İskilip Devlet Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
08 Kasım 2019 günü saat: 17 10 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde işçi olarak çalışan AÇ. (1986-E) tavuklara yem verdiği esnada ayağının kayması sonucu yere düşerek hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk. edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

MERKEZ İLÇE’DE KAZAEN YANGIN ( DOĞAL NEDENLERLE)
09 Kasını 2019 günü saat 07.00 sıralarında Kınık köyü mevkiinde bulunan bir iş yerinin deposunda elektrik kontağından çıkan yangında depoda bulunan bir miktar mangal kömürü ile (1) adet kömür eleme motoru yanarak zarar gördü. Yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadığı ve Çorum itfaiye ekibi tarafından yangına müdahale edilerek yangın tamamen söndürüldü. Olay ile ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlatıldı.

MERKEZ İLÇEDE İŞ KAZASI
09 Kasım 2019 günü saat. 127 30 sıralarında Çorum Pınarçay mevkiinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde işçi olarak çalışan H.İ T. (1979-E) boyama bölümünde çalıştığı esnada taş kalıpları raflara yerleştirirken ayağının kayması sonucu yere düşerek hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İSKİLİP’TE İŞ KAZASI
08 Kasım 2019 günü saat. 09 30 sıralarında Çomu köyünde faaliyet gösteren bir işyerinde işçi olarak çalışan F. T. (1987-E) iş yerinde çalıştığı esnada kömür parçasının ayağına düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği İskilip Devlet Hastanesinde tedavisinin bitimine müteakip taburcu edildi.Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İSKİLİP’TE İŞ KAZASI
08 Kasım 2019 günü saat: 09.30 sıralarında Çomu köyünde faaliyet gösteren bir işyerinde işçi olarak çalışan M B. (1980-E) iş yerinde çalıştığı esnada iki tahta arasına elini sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Osmancık Devlet Hastanesinde tedavisinin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

SUNGURLU’DA KAYBOLMA (KAYIP ŞAHIS)
10 Kasım 2019 günü saat: 17.00 sıralarında Çayan köyünde ikamet eden E A. isimli şahıs karakola yaptığı müracaat, kızı olan E A. (2002-K) nin evde kimsenin olmadığı bir zamanda kimliğini alarak evden ayrılmış olduğunu ve siyah renkli plakası bilinmeyen Renault Kango marka tipi bir araçla kızının kaçırılmış olabileceğini beyanla kayıp müracaatında bulundu. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

SUNGURLU’DA TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA (J.Trf.Blg.) (1 Yaralı)
10 Kasım 2019 günü saat. 13 00 sıralarında Sungurlu-Boğazkale karayolu üzeri Salmanköy mevkiindeı Boğazkale ilçesi istikametinden Sungurlu ilçesi istikametine seyir halinde olan T-E. (1974-E) isimli şahıs yönetimindeki araç dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle yoldan çıkması sonucu kaza meydana geldi. Kaza neticesinde araç sürücüsü hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Sungurlu Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın