Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Çorum Belediyesi’nden OSB’ye asfalt desteği

Çorum Belediyesi, ilimizin ekonomisine ve istihdama sağladığı katkılarla şehrimizin yüz akı Organize Sanayi Bölgesi’ne asfalt desteği verdi. Çorum Valiliği, İl Özel İdaresi ve Çorum Belediyesi’nin işbirliğinde yürütülen yol çalışmaları kapsamında, Çorum Belediyesi OSB’de 1700 ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

Organize Sanayi Bölgesi’nde 1 aydır devam eden yol çalışmaları Çorum Belediyesi’nin asfalt çalışmaları ile tamamlandı. Belediye ekipleri, 400 metre uzunluk ve 10.5 metre genişlikteki yolda 1.700 ton asfalt serimi yaparak, bölgede üretim yapan işletmelerin önemli bir ihtiyacına cevap verdi.   

“Organize sanayi, bizim gurur kaynağımız”
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Özel İdaresi Sekreteri Recep Çıplak ve Organize Sanayi Bölge Müdürü Özgür Yalçın ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi’ndeki asfalt çalışmalarını inceledi.  Organize Sanayi Bölgesi’nin hizmet bakımından Çorum Belediyesi’nin alanına girmediğini ancak, ilimizin ekonomisine ve istihdama sağladığı ciddi katkılar bakımından bu bölgenin asfalt ihtiyacına cevap verdiklerini ifade eden Başkan Aşgın “Buranın şehrimizin ekonomisine ve istihdama çok büyük bir katkı var. İhracat rekorlarının kırılmasında organize sanayimiz bizim için bir gurur kaynağıdır.” dedi.

Organize Sanayi 12. Cadde, Salih Aydın Bulvarı, kavşaklar ve 7. Cadde ile birlikte büyük bir kısmın Çorum Belediyesi tarafından asfaltlandığını belirten Başkan Aşgın, “Bunun devamında da her yıl ihtiyaç durumuna göre bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.
OSB’deki yol çalışmasının Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve İl Özel İdaresi’nin işbirliğinde yaklaşık bir aydır yürütüldüğünü dile getiren Başkan Aşgın “Bizde Çorum Belediyesi olarak altyapıdaki tüm malzemeleri taş ocağımızdan, BİTÜM asfaltı ise belediyemizin imkânlarıyla sağlanmak üzere yol çalışmasını gerçekleştirdik. Son olarak asfalt serimi ile çalışmalarımızı taçlandırmış olduk. Valiliğimize ve İl Özel İdaremize bu katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın