Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Cansuyu Suriye için seferber

Cansuyu Derneği, Suriye’deki acil insani yardımlarına devam ediyor…

Nerede bir gözyaşı nerede bir felaket varsa orada olmayı kendisine amaç edinen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, iç savaşın dinmediği, yaşanan büyük dramın devam ettiği Suriye’de mazlum ve muhtaçlara ulaşmak için yeniden seferber oldu.

Cansuyu Derneği Genel Merkezi tarafından organize edilen Ankara ve Samsun Temsilcilerinin de başında bulunduğu yardım organizasyonunda, Suriyeli muhtaçlar için toplanan acil yardım malzemeleri kamyonlara yüklenip Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçerek sınır komşumuz Suriye’ye ulaştı.

Türkiye’nin dört bir yanındaki bağışçılar tarafından gönderilen, içerisinde temel yiyecek malzemeleri, hijyen paketleri ve giyeceklerden oluşan acil insani yardımlar İdlib, Azez ve Afrin’de bulunan, yaşanan katliamlardan dolayı evlerini terk edip zor şartlar altında kamplara sığınan binlerce Suriyeli muhtaca ulaştırıldı. İnsanların barınmakta zorluk çekip yaşama tutunmaya çalıştığı kamp bölgelerindeki temel ihtiyaçları karşılayan ve insanlara umut ışığı olan Cansuyu ekipleri, bölgedeki faaliyetlerine yoğun şekilde devam ediyor.

Çorum merkez ve İlçelerdeki gönüllü çalışanlar ile faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini söyleyen Cansuyu Derneği Çorum İl Temsilcisi Emrah ÖZTEKİN, soğuk kış günleri gelmeden yetim kardeşlerimize kışlık kaban ve bot dağıtımını gerçekleştirdik.Düzenli olarak yapmakta olduğumuz muhtaç ailelere gıda kolisi yardımlarımız devam ediyor.

Amaçlarının muhtacı rencide etmeden destek olmak olduğunu ifade eden Cansuyu Çorum İl Temsilcisi ÖZTEKİN, “Buradaki esas teşekkür bizlere inanan güvenen ve her zaman destek olan hayırseverlerimizdir. Onların bu katkıları olmasa bizler bunları gerçekleştiremezdik. Sağ elin verdiğini sol el görmesin düsturu içerisinde ne hayır yapan kime yaptığını görüyor ne de hayrı alan kimin verdiğini biliyor. Bu şekilde kimse kimsenin önünde ne mahcup oluyor ne de gururlanıyor. Biz hayır yapmak isteyen ile muhtaçları buluşturan bir köprü vazifesindeyiz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın