Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Böyle müdür değişimlerini 2023 Vizyonunun neresine sığdıracağız.

İnsani Değerler Platformu ve Eğitim Bir Sen üyeleri Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban’ın görevden alınmasını protesto etmek için Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

Yeni Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ın makam odasından izlediği eylemde İDP Sözcüsü Zekeriya Işık ve Eğitim Bir Sen Tekin Çınar bir basın açıklaması yaptı.

Son iki gündür Çorum’da Milli Eğitim Müdürlüğü makamına yapılan atamanın yoğun bir şekilde tartışıldığını belirten Işık, İDP olarak bu atamayı kınadıklarını ifade ederek; “İDP olarak da meseleyi yakında takip etmekte, konuyla ilgili olarak ilgili merciler nezdinde görüşlerimizi paylaşmaktayız. Çorum’un idari, siyasi, sivil bütün yerel dinamiklerini devre dışı bırakarak, yapılan bu etik dışı atama biçimi Milli Eğitim Bakanlığı teşkilat yapısı içerisinde hala yer yer eski Türkiye tortularının barındığını açıkca göstermektedir. İDP eğitim meselesinin şahıslara değil toplumun ortak aklı ve vicdanına, yönetim biçiminin ise makamlarda oturanların keyfi keyfi tutumlarına değil, kurallara ve ilkelere havala edilmesi gerektiğini savunmakta, bir şehri yok sayan ve bürokratik alogarşi maharetiyle yapılan bu operasyonu kınamaktadır” dedi.

Eğitim Bir Sen Çorum Şube Başkanı Tekin Çınar ise; “Yaklaşık 3 ay önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılan görevlendirmenin yerine hiçbir gerekçe gösterilmeden bir gece yarısı ani bir kararla yapılan yeni görevlendirme ilimizde çok ciddi bir kriz oluşturmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyonunun hayata geçirilmesini önemseyen bir sendika olarak, bu tür uygulamaları vizyonun neresine sığdıracağız. Bakanlığın Çorum’un yerel hiçbir dinamiğini önemsemeden yaptığı bu etik dışı görevlendirmeyi kabul etmemiz mümkün değildir. Eğiti Bir Sen olarak eğitim meselesinin şahısların keyfi uygulamalarına bırakılamayacak kadar önemsiyoruz. Bir şehri bütünüyle yok sayan ve bürokrasi marifetiyle yapılan bu gece yarısı atama biçimini kımıyoruz.” diye konuştu

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın