Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Başkan Makam araçlarını iade etti.

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet halk partisinden İzmit belediye başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet,  İzmit Belediye Başkanı seçilmesinin ardından başlatılan tasarruf tedbirleri kapsamında eski başkan Nevzat Doğan döneminde başkan yardımcıları, Özel Kalem Müdürü ve meclis üyesi Mehmet Çetin’in kullandığı 7 makam aracıyla Süper Hizmet Masası’nda kullanılan 2 kango firmaya iade edildi.
Kocaelikoz’un haberine göre Makam araçlarının iade edilmesiyle birlikte kira ve yakıt dahil İzmit Belediyesi’nin ayda ortalama 50 bin lira tasarruf edeceği kaydedildi.
“HEPİMİZİN CEBİNDEN ÇIKAN PARA”
Başkan Hürriyet, belediyede boşa harcanan her kuruşun hepimizin cebinden çıktığını, harcanan her kuruşun yetim hakkı olduğunu belirterek “İzmit Belediye Başkanlığı görevine başladığım ilk günden itibaren öncelikli olarak gereksiz harcamaların önüne geçmek için düğmeye bastık.
Boşa yapılan harcamaların içerisinde sayısı gereğinden çok fazla olan makam araçları yer alıyordu. İlk işimiz geçmiş dönem belediye başkanı için kiralanan makam aracını iade etmek oldu. Millet vekilliğimden beri kendi şahsi aracımı kullanıyorum.
ALLAH KORKUSUYLA HİZMET EDİYORUZ Belediye başkan yardımcıları, koordinatöreler için kiralanan ve mesai dışında da kendi şahsi araçlarıymış gibi kullanılan makam araçlarını iade ettik. Bundan sonra başkan yardımcılarımız dahil tüm müdürlükler ihtiyaçlarını havuzdaki araçlardan sağlayacak.
Biz Allah korkusuyla hizmet ediyoruz, hiçbir vatandaşımızın kuruşunu boşa harcatmayacağız” şeklindeki konuşmasına yer verildi.

www.kocaelikoz.com

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın