Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

Basın , İletişimin En Önemli Organlarından Biridir.

Türkiye Kamu Sen Çorum İl Temsilcisi, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutladı.
Selim Aydın yayınladığı kutlama mesajında;
Basın , iletişimin en önemli organlarından biridir.Basın yayın mensupları toplumun haber alma ihtiyacını karşılamak için her türlü fedakarlığı sergilerler.Halkın haber ihtiyacını karşılayıp,vatandaşı bilinçlendirme görevini de üstlenen basın mensupları kamuoyu oluşturmanın yanında, halkın anlatım özgürlüğünün de güvencesidir. Aynı zamanda devlet yöneticileri ile vatandaş arasında köprü görevi görerek bilgi akışını sağlamaktadırlar.Vatandaşın bilinçlenmesine de vesile olarak,kamu yararı vazifesi de görmektedirler..Böyle önemli günler bir iki kutlama sözü ile dile getirilmemelidir.Cefakar arkadaşlarımızın haklarının iyileştirilmesi için gerekli girişimlerde bulunulmalıdır.Haber alanında zor şartlarda çalışan gazetecilerimizin yaşam kalitelerinin arttırılması,soysal haklarının korunması özellikle devlet büyüklerinin görevidir.Ülkemizin demokratik anlamda gelişmesinde ciddi görevler üstlenen basın yayın kuruluşlarının doğru haber yapması demokrasimiz açısından da büyük önem arz etmektedir. Şu da bir gerçek ki,” özgür, ilkeli, tarafsız bir basın ancak iyi eğitim almış, meslek ahlakına önem veren, kendi çıkarını yok sayan basın çalışanları ile mümkündür.

Türkiye Kamu Sen olarak, her zaman toplum vicdanın sesi olarak,“ Basın, milletin ortak sesidir. “ ilkesinden ayrılmadan, milletin değerlerini ön planda tutan,ilkeli ve dürüst yayıncılığı prensip edinerek kamuoyunu aydınlatmak için her ortam ve koşulda, sorumluluk duygusu içinde, büyük bir özveriyle çalışan tüm gazeteci dostların, bu anlamlı günlerini tebrik ediyor, değerli gazetecilerimize aileleri ve sevdikleri ile beraber sağlıklı ve başarılı bir yaşam diliyoruz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın