Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÇALIŞMA ODASI YAPTILAR

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu” Meslek liseleri ailelerle buluşuyor” projesi kapsamında Çorum Bahçelievler MTALisesi Çevre Koruma Kulübü, Giyim Üretim Teknolojisi Alanı ve El Sanatları Teknolojisi Alanı öğrencileri tarafından ” Okyanusta Bir Damla” adlı proje gerçekleştirildi.

Çevre Koruma Kulübü, Giyim Üretim Teknolojisi Alanı ve El Sanatları Teknolojisi Alanı öğrencileri maddi imkanları kısıtlı olan bir ailenin eğitimde başarılı, bilgi seviyesi yüksek öğrencisinin başarısına katkı sağlamak amacıyla öğrencilere daha iyi çalışacakları bir mekan hazırlamak üzere kolları sıvadı.

Öğrencilere çalışma odası hazırlamak üzere yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren Okul Müdürü Orhan Avcı, “Proje kapsamında tek çocuk için planlama yapılmış olmasına rağmen yapılan araştırma sonucu belirlenen ilkokul öğrencisinin ikiz kardeşi olduğu öğrendik. İkiz öğrencileri okulda yüksek başarıları ve ailenin düşük gelir seviyesi nedeniyle ve okul idaresi ile rehberlik servisinin tavsiyesi sonucu seçmiş olduk. Çocukların birbirinden ayrılmaması için çalışmaları iki çocuk üzerine yürüttük ve çocukların giydirilmesi konusunda evdeki küçük kardeşi de çalışmaya dahil ettik” dedi.

Çalışma odasına temin ettikleri eşyalardan da bahseden Avcı, “Yaptığımız kermes çalışması sonucunda esnaftan eşya bağışı sağladık. İlk önce çocuk odasının boyanmasını gerçekleştirdik. Eşya olarak da Baza ve yatak ( 2 TAKIM ), Gardrop, Çalışma masası ( 2 TAKIM ), Sandalye( 2 Adet ), Nevresim takımı ( 2 TAKIM ), Yatak örtüsü ( 2 TAKIM ), Perdesini ve güneşlikleri ( 2 TAKIM ), Masa lambası ve Avize, Halı, Nazarlık, Kılık- kıyafet ( 3 TAKIM- Pantalon, gömlek, pijama, eşofman, çamaşır, çorap, ayakkabı, mont, oyuncak, yelek  ), Anneye yatak örtüsü ( çift kişilik ), Anneye kıyafet, Anneye masa örtüsü temini sağladık” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın