Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

AGD Siyer-i Nebi Yarışması 11 Haziran’da Tüm Türkiye’de Gerçekleştirildi

AGD-MGV’ nin her sene geleneksel olarak düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması, bu sene de lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik 11 Haziran tarihinde gerçekleştirildi.
Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatını gençlere anlatabilmek amacıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından her sene düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de Türkiye’nin 81 ilinde ve bütün bölgelerinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Sınavın sonuçları ise 30 Haziran tarihinde www.efendimizinizinde.com adresi üzerinden açıklanacak.
Yarışma sonucunda Türkiye geneli ödülü lise düzeyinde; birinciye 3 bin TL ve kitap seti, ikinciye 2 bin TL ve kitap seti, üçüncüye bin 500 TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise bin TL ve kitap seti olarak belirlendi. Ortaokul düzeyinde ise; birinciye 2 bin TL ve kitap seti, ikinciye bin 500 TL ve kitap seti, üçüncüye bin TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise 750 TL ve kitap seti ödül verilecek. Çorum İl ödüllerimiz Lise; 1. Xionami note 8 akıllı cep telefonu,2. Tablet, 3.akıllı kol saati.  Ortaokul; 1. Tablet, 2. Drone, 3. Akıllı kol saati. Yarışmaya katılan öğrencilerin en büyük ve paha biçilemez kazancı ise Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatını daha iyi öğrenmek olacak.
AGD Çorum Şube Başkanı Mehmet Göle tarafından sınava ilişkin yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:
“Siyer-i Nebi Yarışması ile Peygamber Efendimiz (sas)’in hayatını, mücadelesini ve mücahedesini Ortaokullu ve Liseli gençlere anlatmak ve onların öğrendiklerini hayatlarında işlemeleri amaçlanmıştır.
Siyer-i Nebi Yarışması; Ortaokullu ve Liseli gençlerde O’nun hayatını en güzel şekilde okuyarak, anlayarak ve yaşayarak nasıl “Yeni Bir Dünya” kurmaları gerektiğini öğrenmeleri ve bu mücadeleyi yürütenlerin bir parçası haline gelmeleri için yapılan yarışmadır.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın