Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

2022 Yılında 56 Bin Metre Altyapı Çalışması Yapıldı

Çorum Belediyesi2022 yılında da verimli bir sezon geçirerek çalışma planında yer alan bölgeleri altyapı ağlarıyla ördü. Kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu hattındaki bütün eski boruları yenileyen Çorum Belediyesi 56 bin metre altyapı çalışması gerçekleştirdi.
Çorum Belediyesi her alanda yaptığı örnek çalışmalarla gönüllerde taht kuruyor. Altyapı konusunda da önemli çalışmalara imza atan Çorum Belediyesi sorunlu bölgelerde yoğun bir çalışma dönemi geçirdi.
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 2022 yılı için planlanan altyapı çalışmalarıkapsamında Çorum’u altyapı ağlarıyla ördüklerini söyledi. Başkan Aşgın, “Çalışma sezonumuzda yer alan tüm işlerimizi tamamlayarak 56 bin metre altyapı yaptık.” dedi.


29 bin metre içmesuyu
Çorumluların daha temiz ve kaynağından suya ulaşabilmeleri için içmesuyuna önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Suyun sağlıklı şekilde musluklara kadar ulaşabilmesi için ekiplerimiz çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor” dedi. Zamanla ekonomik ömrünü tamamlamış asbestli boruların yeni teknoloji olan polietilen borularla değiştirdiklerini dile getiren Başkan Aşgın, yıl içerisinde 29 bin metre içmesuyu hattı çalışması yaptıklarını açıkladı.

27 bin metre yağmursuyu ve kanalizasyon
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Yaptığımız planlamalar ve çalışmalar sayesinde Çorum’umuzun geleceğini inşa ediyoruz. Sağlam ve güçlü bir altyapı ile özellikle hemşehrilerimizin mağduriyetlerini en aza indirmek yağmursularının taşkınlara ve sel su baskınlarına neden olmaması için 2022 yılında 8 bin metre yağmursuyu, şebeke ve ızgara bağlantılarıyla birlikte ise 19 bin metre kanalizasyon çalışması yaptık.” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın