Çorum Yaşam
Ne,nerede,ne zaman?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Mili Mücadele’mizin 100. yılı ilimizde etkinliklerle kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı spor etkinlikleri, kültürel etkinlikler, gezi, ziyaret ve çeşitli yarışmalarla tüm hafta boyunca kutlandı.

19 Mayıs 2019 Pazar günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Hürriyet Meydanından başlayan Gençlik Yürüyüşü Atatürk Anıtına kadar devam etti. Gençlik Yürüyüşüne Mili Eğitim Müdürlüğüne bağlı lise ve dengi okulların Bayrak ve Flamaları eşliğinde, daire amirleri, öğretmenler, öğrenci grupları ve birçok vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninden sonra Atatürk Spor Salonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gençlik Şöleni Programı Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’nin öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı.

Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından Gençlik Haftasında yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi. Program çerçevesinde yapılan gösterilerin ardından tören sona erdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın